Byli prezesi

  (erka)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  We Włocławku powstała nowa formacja literacka - " toMy".
       Formację powołali do życia Marian Kustra i Jarosław Wojciechowski, dwaj byli prezesi Stowarzyszenia Pisarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Literatów.
       - To dzięki naszym staraniom Włocławek został dostrzeżony przez Jerzego Giedroycia, redaktora naczelnego "Kultury Paryskiej", jako miejsce na ziemi, gdzie mimo wszystko może coś konstruktywnego powstać - twierdzą włocławscy twórcy.
       Obaj, jak mówią, są inicjatorami pisma literacko-społecznego "Awers". - Ale jego oczywisty sukces nie spotkał się z przychylnością władz miejskich - ubolewają. - A my, mimo piętrzących się trudności dla kultury przez duże "K", pragniemy ponownie powołać we Włocławku pismo literackie o zasięgu ogólnopolskim.
       Obaj założyciele mają w dorobku tomiki wierszy, obaj znani są w lokalnym środowisku. Chcą być nadal aktywni Chętni do wstąpienia do formacji "toMy" mogą kontaktować się z założycielami pod numerami telefonów: 231-51-02 lub 0503-568-707.
       

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018