Cenne zwycięstwo Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz. Świetny powrót Miskiniene

Jillian Alleyne była najskuteczniejszą zawodniczką Basketu 25 Bydgoszcz
Jillian Alleyne była najskuteczniejszą zawodniczką Basketu 25 Bydgoszcz Dariusz Bloch
Polskie Przetwory Basket 25 wreszcie w pełnym składzie i z cennym zwycięstwem w hali beniaminka z Warszawy.

Polonia Warszawa - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 80:88 (20:26, 21:18, 20:20, 19:24)

POLONIA: Pyka 21 (3), Gorsic 15 (1), Pawłowska 10 (1), Sosnowska 7 (1), Preihs 2 oraz Knight 20 (1), Mistygacz 2, Bucyk 2, Janczak 1.
BASKET 25: Alleyne 22, 13 zb., Jeffery 15 (2), Fontaine 7, Michałek 6, Sobiech 0 oraz Miskiniene 14, 10 zb., Stankiewicz 9, Eivery 7 (1), Zmierczak 6 (1), Zasada 0, Poboży 0.

Gospodynie zaczęły od mocnego uderzenia i prowadzenia 8:2. Przyjezdne szybko odrobiły straty po akcjach Natalhie Fontaine i Jillian Alleyne. Swoje rodaczki wsparła Janeesa Jeffery i jeszcze w 1. kwarcie Basket 25 miał 8 punktów przewagi.

Mecz był wyrównany. Warszawianki powoli zmniejszały straty, aż wreszcie tuż przed przerwą odzyskały prowadzenie (33:28 po trafieniach Knight). Prowadzenie przechodziło jednak z rąk do rąk, a żadna z drużyn nie potrafiła ustabilizować przewagi na dłuższą metę. W 3. kwarcie z kolei bydgoszczankom dokuczały polskie koszykarki Polonii: Weronika Preihs, Klaudia Sosnowska i Anna Pawłowska (61:60 w 29. minucie).

W ostatniej kwarcie dwa razy z dystansu trafiła Pyka (73:71 w połowie ostatniej kwarty). Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich dwóch minutach. Najpierw prowadzenie Polonii dała Teja Gorsić rzutem z dystansu (80:78), ale ostatnie słowo należało do Basketu 25: najpierw remis po trafieniu Kariny Michałek, a na prowadzenie wyprowadziła swój zespół Laura Miskiniene. Po chwili Litwinka była faulowana, trafiła dwa wolne i to ona okazała się bohaterką najważniejszych akcji.

Bydgoszczanki po raz pierwszy od wielu tygodni zagrały mecz ligowy w optymalnym składzie. Do formy strzeleckiej wraca Janeesa Jeffery: 22 minuty, 5/9 z gry, a także 6 zbiórek. Niestety, Amerykanka udział w meczu zakończyła na początku 3. kwarty z powodu kontuzji. Na razie nie znamy szczegółów.

Laura Miskiniene w tym sezonie rozegrała tyko dwa mecze, a w Warszawie wróciła do gry po ponad dwóch miesiącach przerwy. W Warszawie wystarczyło jej niespełna 19 minut do double-double (5/8 z gry, 4/7 z wolnych).