Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum handlowe i stacja paliw. Takie plany ma PKS Chojnice

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Tak ma w przyszłości wyglądać dworzec autobusowy -  z galerią handlową i stacją benzynową
Tak ma w przyszłości wyglądać dworzec autobusowy - z galerią handlową i stacją benzynową Nadesłane/Wizualizacja PKS Chojnice
PKS Chojnice zamierza zmodernizować teren dworca autobusowego przy ulicy Chojnickiej. By swój plan mógł zrealizować, rada gminy musi zmienić studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

- Ten teren trzeba było w jakiś sposób uruchomić. Budynek od lat stoi pusty, jest prawie w całości nieużytkowany, dlatego potrzebna była wizja, aby to zmienić - mówi wiceburmistrz Sępólna, Marek Zieńko. Taką też wizję zaproponował właściciel dworca, czyli ch­ojnicki PKS.

Plany spółki zakładają, by na terenie przy ul. Chojnickiej powstała stacja paliw oraz niewielka galeria handlowa. Oczywiście, dworzec nadal będzie pełnił swoją pierwotną funkcję przystankową dla pasażerów z miejscem na autobusy.

Najpierw zmiany w papierach
By inwestycja mogła dojść do skutku, niezbędne są zm­iany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

-Koncepcja właściciela wykracza poza zapisy planu zagospodarowania przestrzennego. Żeby zmienić plan, musimy dokonać zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy - wyjaśnia Zieńko.

Obecne studium, które obowiązuje od ubiegłego roku, nie dopuszcza funkcji usług komercyjnych, jedynie te publiczne. Dokonanie tych zmian leży w kompetencji rady miejskiej. Ta na ostatniej sesji wyraziła zgodę na przystąpienie do ich sporządzenia w studium, podejmując stosowną uchwałę.

By koncepcja doszła do skutku, rada musi zmienić studium i plan zagospodarowania przestrzennego

Zmiany obejmują obszar 1,669 hektara przy ulicy Ch­oj­nickiej i Osiedlu Leśnym. W t­ym obowiązującym studium są to tereny leśne, istniejącej i planowanej zabudowy mieszkaniowej i usług publicznych. Jego zmiana ma dotyczyć czę­ści terenów leśnych na teren sportu i rekreacji oraz zmiany terenu zabudowy mieszkalnej i usług publicznych na tereny zabudowy usługowej.
Wiceburmistrz zaznacza, że sporządzenia tych zmian może zająć rok. Dopiero potem, gdy rada uchwali nowe studi­u­m, będzie można dostosować nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Więcej wiadomości z Sępólna i okolic na: pomorska.pl/wiadomosci/sepolno-krajenskie/

- Tutaj będziemy mieć do czynienia z pracami planistycznymi. Po ich wykonaniu trzeba będzie uzgodnić je z różnymi instytucjami, nanieść je, a następnie przekonsultować z mieszkańcami i radnymi - dodaje wiceburmistrz. Opracowanie nowego planu zagospodarowania przestrzennego może potrwać kolejne sześć miesięcy.

Po tym czasie mieszkańcy będą mogli się spodziewać, że miejsce, które nie należy do wizytówki miasta, wypięknieje i spełni ich oczekiwania.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska