Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chełmiński Ursus chce zacząć od nowa. Pomóc ma program "Polityka Nowej Szansy"

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
W marcu br. pisaliśmy, że produkcja w Ursusie odbywa się na poziomie 20-30 procent możliwości, chociaż firma ma rynki zbytu i mogłaby pracować pełną parą. Jest nadzieja na poprawę.
W marcu br. pisaliśmy, że produkcja w Ursusie odbywa się na poziomie 20-30 procent możliwości, chociaż firma ma rynki zbytu i mogłaby pracować pełną parą. Jest nadzieja na poprawę. Rafał Przybylski
Prezes chełmińskiego Ursusa złożył w Agencji Rozwoju Przemysłu plan restrukturyzacji firmy. Liczy na wsparcie, przewidziane dla przedsiębiorców w tarapatach finansowych.

- Kończymy kilkumiesięczny okres przygotowań do złożenia wniosku i przede wszystkim planu restrukturyzacji, żeby móc skorzystać z Polityki Nowej Szansy, która jest owocem pracy rządu i mamy nadzieję, że będziemy mogli z tych owoców czerpać – mówi Piotr Mittelstaedt, prezes chełmińskiego Ursusa.

Wraz z Krzysztofem Szczuckim, prezesem Rządowego Centrum Legislacji, 8 sierpnia br. złożyli w Agencji Rozwoju Przemysłu wniosek o włączenie zakładów Ursus do programu Polityka Nowej Szansy. - Programu, który pozwoli rozwinąć zakładowi produkcję, zwiększyć zatrudnienie i zagwarantować miejsca pracy w Chełmnie – wyjaśnia minister Szczucki.

Ursus ma ogromne doświadczenie

Polityka Nowej Szansy to program pomocowy, skierowany do przedsiębiorców w trudnej sytuacji ekonomicznej. Jest realizowany w oparciu o „Ustawę o udzieleniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców” z 16 lipca 2020 r.

- Polityka Nowej Szansy daje ogromne możliwości firmom, które nie ze swojej winy znalazły się w tarapatach. Otwiera drogę rozwoju i pokonania wszystkich trudności i tak naprawdę rozpoczęcia od zera, ale z ogromnym doświadczeniem, w naszym przypadku 160 lat - przypomina Piotr Mittelstaedt.

Z pomocą ministra

Pod koniec marca 2023 roku pisaliśmy o tym, że w Ursusie produkcja odbywa się na poziomie 20-30 procent możliwości firmy. Prezes Mittelstaedt przyznał, że przedsiębiorstwo nie ma pieniędzy na zakup materiałów, a pracownicy otrzymują wynagrodzenia z opóźnieniem. Dodawał zarazem, że mają rynki zbytu i mogliby produkować pełną parą. Szukając pomocy, dotarł do ministra Krzysztofa Szczuckiego.

- Od tego czasu było wiele spotkań zarządu Ursusa z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu, w części z nich brałem udział – mówi minister Krzysztof Szczucki. - Agencja zadeklarowała, że przychylnie spojrzy na wniosek Ursusa i rozpatrzy go jak najszybciej. Jednak wszystkie wymagane kryteria prawne muszą zostać spełnione. Dokument musi być dobrze przygotowany, a jest skomplikowany. Ma on gwarantować pomyślne wdrożenie wszystkiego, co w nim zawarte. Chodzi o to, aby pieniądze państwowe nie poszły na marne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska