Chełmiński Ursus chce zacząć od nowa. Pomóc ma program "Polityka Nowej Szansy"

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
W marcu br. pisaliśmy, że produkcja w Ursusie odbywa się na poziomie 20-30 procent możliwości, chociaż firma ma rynki zbytu i mogłaby pracować pełną parą. Jest nadzieja na poprawę.
W marcu br. pisaliśmy, że produkcja w Ursusie odbywa się na poziomie 20-30 procent możliwości, chociaż firma ma rynki zbytu i mogłaby pracować pełną parą. Jest nadzieja na poprawę. Rafał Przybylski
Prezes chełmińskiego Ursusa złożył w Agencji Rozwoju Przemysłu plan restrukturyzacji firmy. Liczy na wsparcie, przewidziane dla przedsiębiorców w tarapatach finansowych.

- Kończymy kilkumiesięczny okres przygotowań do złożenia wniosku i przede wszystkim planu restrukturyzacji, żeby móc skorzystać z Polityki Nowej Szansy, która jest owocem pracy rządu i mamy nadzieję, że będziemy mogli z tych owoców czerpać – mówi Piotr Mittelstaedt, prezes chełmińskiego Ursusa.

Wraz z Krzysztofem Szczuckim, prezesem Rządowego Centrum Legislacji, 8 sierpnia br. złożyli w Agencji Rozwoju Przemysłu wniosek o włączenie zakładów Ursus do programu Polityka Nowej Szansy. - Programu, który pozwoli rozwinąć zakładowi produkcję, zwiększyć zatrudnienie i zagwarantować miejsca pracy w Chełmnie – wyjaśnia minister Szczucki.

Ursus ma ogromne doświadczenie

Polityka Nowej Szansy to program pomocowy, skierowany do przedsiębiorców w trudnej sytuacji ekonomicznej. Jest realizowany w oparciu o „Ustawę o udzieleniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców” z 16 lipca 2020 r.

- Polityka Nowej Szansy daje ogromne możliwości firmom, które nie ze swojej winy znalazły się w tarapatach. Otwiera drogę rozwoju i pokonania wszystkich trudności i tak naprawdę rozpoczęcia od zera, ale z ogromnym doświadczeniem, w naszym przypadku 160 lat - przypomina Piotr Mittelstaedt.

Z pomocą ministra

Pod koniec marca 2023 roku pisaliśmy o tym, że w Ursusie produkcja odbywa się na poziomie 20-30 procent możliwości firmy. Prezes Mittelstaedt przyznał, że przedsiębiorstwo nie ma pieniędzy na zakup materiałów, a pracownicy otrzymują wynagrodzenia z opóźnieniem. Dodawał zarazem, że mają rynki zbytu i mogliby produkować pełną parą. Szukając pomocy, dotarł do ministra Krzysztofa Szczuckiego.

- Od tego czasu było wiele spotkań zarządu Ursusa z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu, w części z nich brałem udział – mówi minister Krzysztof Szczucki. - Agencja zadeklarowała, że przychylnie spojrzy na wniosek Ursusa i rozpatrzy go jak najszybciej. Jednak wszystkie wymagane kryteria prawne muszą zostać spełnione. Dokument musi być dobrze przygotowany, a jest skomplikowany. Ma on gwarantować pomyślne wdrożenie wszystkiego, co w nim zawarte. Chodzi o to, aby pieniądze państwowe nie poszły na marne.

Święto sadów w Wierzchowicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie