Chojniczanka Chojnice w 1/8 finału Pucharu Polski!

Tomasz Malinowski
Tomasz Mikołajczak strzelił drugiego gola dla Chojniczanki
Tomasz Mikołajczak strzelił drugiego gola dla Chojniczanki Monika Smól
W 1/16 finału Pucharu Polski Chojniczanka pokonała na wyjeździe II-ligowy GKS Bełchatów 3:0. W kolejnej rundzie rywalem chojniczan będzie ekstraklasowa Termalika Nieciecza.

GKS BEŁCHATÓW - CHOJNICZANKA 0:3 (0:0)
Bramki: Tomasz Boczek (55 - głową), Tomasz Mikołajczak (62), Jacek Podgórski (72).
CHOJNICZANKA: Janukiewicz - Lisowski, Boczek, Markowski, Dampc - Zawistowski, Danielewicz - Biskup (54. Drozdowicz), Grzelak, Bąk (63. Podgórski) - Mikołajczak (71. Drzazga).
Żółte kartki: Grzelak, Mikołajczak.
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 996.

Trener Krzysztof Brede zapowiadał przed meczem zmiany kosmetyczne w składzie, ale w porównaniu do meczu ligowego ze Stomilem było ich... kilka. I to prawie w każdej formacji.
Już w 6. minucie goście mogli otworzyć mecz. Prawą stroną boiska "urwał" się obrońcom Jakub Bąk. Skrzydłowy "Chojny" wyszedł sam na sam z bramkarzem GKS, lecz strzelił apatycznie i w ostatniej chwili piłkę z pustej bramki wybił Marcin Garuch (w przeszłości gracz Chojniczanki).
Dwie minuty później przyjezdni znów stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Bramkarz miejscowych wyszedł z bramki, ograł go z łatwością Bąk, który miał przed sobą pustą bramkę. Ten jednak zagrał do Jakuba Biskupa, który fatalnie nie trafił w futbolówkę i zmarnował stuprocentową sytuację.
Gospodarzy te dwie sytuacje...przebudziły. W 15 min. dośrodkowywał Robert Chwastek. Piłka trafiła na głowę Bartłomieja Bartosiaka, który uderzył, ale świetnie sparował ją Radosław Janukiewicz.
Potem znów goście odpowiedzieli dogodną okazją. Po centrze głową uderzył Tomasz Boczek, lecz piłka zatrzymała się na słupku!
Mecz w tej fazie mógł się podobać. Gra była szybka, często dochodziło do groźnych spięć w polach karnych. Brakowało tylko goli.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 20.

Druga połowa rozpoczęła się od strzałów Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego, Bąka, Biskupa i Tomasza Mikołajczaka, po których piłka mijała jednak światło bramki. Ale w 55 min. kanonada chojniczan przyniosła efekt. Po dośrodkowaniu Zawistowskiego - Boczek strzałem głową dał gościom prowadzenie. Siedem minut później było już 2:0 dla gości, którzy wyprowadzili zabójczą kontrę a katem gospodarzy okazał się Mikołajczak. Goście poszli za ciosem. Wprowadzony na boisko Jacek Podgórski podwyższył rozmiary prowadzenia. Do końcowego gwizdka podopieczni Brede kontrolowali już boiskowe wydarzenia i wynik nie uległ już zmianie.

Kolejnym rywalem "Chojny"w 1/8 finału będzie ekstraklasowa Termalica Nieciecza. Mecz odbędzie się 20 września w Chojnicach .