Chojniczanka Chojnice wygrała w Pucharze Polski

DK
Tomasz Mikołajczak (z lewej) strzelił dla Chojniczanki jedengo z goli w meczu z Legionovią Monika Smól
W I rundzie Pucharu Polski Chojniczanka Chojnice pokonała na wyjeździe Legionovię Legionowo 4:1 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

LEGIONOVIA - CHOJNICZANKA 1:4 (0:1)
Bramki: Patryk Koziara (59) - Andrzej Rybski (3), Tomasz Mikołajczak (69), Paweł Zawistowski (74- rzut karny), Emil Drozdowicz (88).
LEGIONOVIA: Pusek - M. Grzelak, Goliński, Zając, Trzmiel (46. Kowalczyk) - Żebrowski, Zaklika (85. Jajko), Koziara, Kwiatkowski, Kalinowski - Mazurek (70. Rybkiewicz).
CHOJNICZANKA: Janukiewicz - Lisowski, Kieruzel, Boczek, Pietruszka - Podgórski (65. Biskup), Zawistowski, Danielewicz, Rybski (57. Bąk), Drzazga (70. Drozdowicz) - Mikołajczak.

Chojniczanie wygrali bardzo pewnie. Jedynie we fragmencie drugiej połowy spotkanie się trochę wyrównało, ale szybko wszystko wróciło do normy.
Wynik już na początku meczu otworzył Andrzej Rybski. Szybko zdobyta bramka pozwoliła podopiecznym Krzysztofa Brede kontrolować wydarzenia na boisku.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 17.

Chwila dekoncentracji po przerwie spowodowała, że chojniczanie stracili gola. Ale ich odpowiedź była błyskawiczna. Najpierw ponownie na prowadzenie wyprowadził zespół Tomasz Mikołajczak. A po kilku minutach trzeciego gola dołożył z rzutu karnego Paweł Zawistowski. W końcówce spotkania wynik ustalił Emil Drozdowicz.

Chojniczanka kolejnego rywala pozna 25 lipca. Wtedy odbędzie się losowanie drabinki Pucharu Polski.