Napolski zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową. - Startując w wyborach mówiłem, że moim programem są potrzeby mieszkańców. I wiele problemów udało się rozwiązać - podkreślił.
Sesji nie opuszczał, ale interpelacji nie składał
Zaznaczył, że na 50 sesji opuścił tylko jedną. Długo wyliczał tematy, którymi się zajmował. Interpelacji ani zapytań nie składał. - Uważam, że jeśli jest problem, to trzeba działać jak najszybciej, a nie czekać z tym do sesji. Dlatego od razu chwytałem za telefon albo pisałem do odpowiedniej instytucji. W czasie kadencji wysłałem 250 pism i maili - wyliczał Napolski.
Jakie trzy konkretne sukcesy swojej kadencji wylicza radny? - Termomodernizacja Domu Dziennego Pobytu, o którą zabiegałem od samego początku - odpowiedział po chwili zastanowienia.
Po następnej dodał: - Sukcesem była każda sprawa zgłoszona przez mieszkańca, a którą udało się pozytywnie załatwić, np. zlikwidować bariery architektoniczne w kilku miejscach w mieście. Zabiegałem także o remont ul. Rybackiej i z tego co wiem dokumentacja techniczna już jest albo za chwilę będzie gotowa - mówił Napolski. - Z radnym Jakubem Kopkowskim skutecznie interweniowaliśmy w sprawie zbyt wysokiej mocy zamówionej do budynków Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami podłączonych do ciepłowni, dzięki czemu mieszkańcom obniżono opłaty.
A czego zrobić się nie udało? - Nie udało się zrobić boiska i siłowni plenerowej przy II LO, utworzyć wybiegu dla psów przy ul. Królewskiej, doprowadzić do remontu przedszkola „Śródmieście” przy ul. Groblowej i utworzyć centrum informacji miejskiej - wylicza Napolski.
Radny nie chciał wystawić sobie oceny wg szkolnych standardów. Nie ukrywał, że zamierza ponownie ubiegać się o mandat radnego.
Wszystkim rajcom możesz wystawić „cenzurkę”
A jak Państwo oceniają radnego Pawła Napolskiego? W naszej akcji „Oceniamy władzę” ocenić można wszystkich radnych, nie tylko Grudziądza, ale także innych miast, gmin i powiatów. Rajcy, którzy otrzymają najwięcej głosów zostaną uhonorowani tytułami „Radny na medal”.
Oceniać - i to zarówno na „tak”, jak i na „nie” - można także prezydentów, burmistrzów oraz wójtów.
Jak ocenić radnego, prezydenta, wójta? Czytajcie TUTAJ
FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?