Trzeba przesunąć linie energetyczne
W pierwszych dniach maja otwarto oferty złożone w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Bydgoszczy - głównego inwestora tego zadania. Za kilka dni powinniśmy poznać wykonawcę drugiego, brodnickiego ronda.
Do realizacji zadania zgłosiły się trzy firmy: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg, Strabag i firma Pol-Dróg (realizująca trasę przemysłową - tzw. "małą obwodnicę miasta").
- Czekamy na wyłonienie wykonawcy. Mamy nadzieję, że firma, która będzie to realizowała pojawi się na placu budowy niebawem - dodaje burmistrz.
Przy okazji budowy ronda - równolegle będzie prowadzona przebudowa linii wysokiego napięcia. Koszt - 2 mln 200 tys. złotych poniesie miasto.
- Pieniądze są zabezpieczone w budżecie. Musimy to zrobić, bo musimy realizować wcześniejsze postanowienia, zapisy w umowach spisanych przez naszych poprzedników - mówi burmistrz.
- Stało się, jak się stało, te dwa miliony moglibyśmy wykorzystać na inne inwestycje miejskie, a tak będą przeznaczone na przebudowę linii wysokiego napięcia.
Przypomnijmy, że drugie rondo na ul. Sądowej umożliwi bezpośredni przejazd aut jadących od strony Grudziądza i Torunia przez trasę przemysłową w stronę Rypina, Warszawy.
Przegląd "małej obwodnicy"
Zanim nowe rondo powstanie - konieczne jest wykonanie przeglądu gwarancyjnego - pierwszego ronda i południo-wo-zachodniej trasy przemysłowej. - Będą w nim uczestniczyły odpowiedzialne służby drogowe, przedstawiciel wykonawcy, urzędnicy, przedstawiciele zarządu GDDiA oraz biegły z zakresu drogownictwa - nie związany z żadnym z wyżej wymienionych podmiotów - mówi Radacz.
Przegląd zaplanowano na 1 czerwca.