Derby Anwil Włocławek - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz [zdjęcia kibiców, relacja z meczu]

Krzysztof Wypijewski
Anwil Włocławek - Enea Astoria Bydgoszcz
Anwil Włocławek - Enea Astoria Bydgoszcz Paweł Czarniak
Włocławianie w pełni zasłużenie pokonali "Astę" 77:58 w meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi. Dla koszykarzy znad Brdy to trzecia porażka z rzędu.

Początek spotkania był nerwowy w wykonaniu miejscowych, którzy pudłowali na potęgę. Anwil uporządkował grę dopiero na 3,5 minuty przed końcem 1. kwarty. W dogonieniu i wypracowaniu przewagi „pomogli” miejscowym bydgoszczanie, którzy nagle zaczęli popełniać straty (cztery w 3 minuty).

Po krótkiej przerwie drużyny grały falami. Najpierw trafiał Anwil, potem Astoria, w końcówce znów Anwil. Ostatecznie gospodarze schodzili do szatni z 10-punktową zaliczką (34:24). Obie ekipy nie zachwycały skutecznością rzutów z gry, jednak wynik podopiecznych trenera Artura Gronka wołał o pomstę do nieba - do przerwy zaledwie 8 celnych na 33 próby. W tej statystyce „wyróżniał się” Paul Jorgensen - 0/7!

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. „Asta” nadal nie trafiała, z kolei w ekipie miejscowych dobrą grę kontynuowali Jonah Mathews (łącznie 23 punkty) oraz Luke Petrasek (15). Włocławianie w pełni zasłużenie triumfowali 77:58.

Wśród gości na dobre słowo zasłużyli jedynie Klavs Čavars (10 pkt, 5/6 z gry, 8 zb.) oraz 22-letni Patryk Kędel. Ten ostatni spędził na parkiecie niespełna 9 minut; zdobył w tym czasie 5 oczek (1/2 za 2 oraz 3/4 z linii rzutów wolnych), zebrał 3 piłki i zanotował przechwyt.

W sobotę, 2 października Astoria ugości Czarnych Słupsk (godz. 17.30, transmisja w Polsacie Sport Extra), z kolei Anwil dzień później zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (godz. 17.30, transmisja w Polsacie Sport Extra).

Anwil Włocławek - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 77:58

Kwarty: 23:14, 11:10, 21:16, 22:18.
Anwil: Dykes 13, Łączyński 0, Bigby-Williams 9, Petrasek 15, Bell 3 oraz Olesiński 3, Mathews 23, Kowalczyk 8, Komenda 0, Bojanowski 3, Bęben 0, Woroniecki 0.
Astoria: Domarkas 9, Jorgensen 5, Čavars 10, Krasuski 2, Herndon 6 oraz Zębski 3, Pluta 3, Aleksandrowicz 2, Chyliński 9, Kędel 5, Lončar 2, Nizioł 2.