Jednym z kluczowych elementów konferencyjnego eco-dyskursu będzie azbest. Rangę problemu podnoszą dane Najwyższej Izby Kontroli, według których usunięcie wyrobów z niebezpiecznym włóknistym surowcem z całego kraju zajmie prawie 60 lat.
Wydarzenie sprzyjać będzie poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań w konstruktywnej rozmowie. W Bydgoszczy pojawią się bowiem przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych – decydenci i urzędnicy, którzy mają wpływ na kształtowanie polityki środowiskowej. Będą też osoby ze świata nauki, dyrektorzy i nauczyciele z placówek oświatowych, w których porusza się tematy ekologiczne, pracownicy placówek kulturalno-oświatowych zaangażowani w promowanie wiedzy i świadomości z tego zakresu, przedsiębiorcy.
- Zapraszamy do fascynującej podróży poprzez świat ekologii, dialogu, biznesu oraz cyfryzacji; na każdym etapie tej podróży globalne wyzwania będą przeplatać się z lokalnymi działaniami – zachęca Agnieszka Klugiewicz-Jurek, koordynatorka przedsięwzięcia z ramienia spółki ECO-POL z Pruszcza.
Właśnie z wieloletniego doświadczenia oraz codziennego „obcowania” z azbestem, firma ECO-POL zainicjowała wieloetapowy, niemal roczny projekt edukacyjny pod nazwą „ECO-Konferencja jako skuteczne narzędzie w promowaniu zagadnień zrównoważonej gospodarki odpadami i przeciwdziałaniu emisjom".
To też może Cię zainteresować
* Konferencja, zainicjowana przez ECO-POL, jest współorganizowana z ZEBRA EDUKACJA (firmą mającą 20 lat doświadczenia szkoleniowego), przy wykorzystaniu środków pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
