Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Sokół Międzychód. To była ciężka przeprawa - zdjęcia i wideo

Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
od 16 lat
W 2. kolejce I ligi koszykarzy Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz podejmowała Sokół Międzychód. To był pierwszy mecz w sezonie rozgrywany w Sisu Arenie.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Sokół Międzychód 77:71
Kwarty: 22:19, 20:20, 17:20, 18:12
Astoria: Małgorzaciak 19 (2), Kiwilsza 17, Kaszowski 14 (1), Jeszke 13 (1), Zegzuła 5 - Śmigielski 4, Stupnicki 3, Wińkowski 2, Burczyk 0, Ulczyński 0.

Gospodarze starcie z Sokołem zaczęli od mocnego akcentu. W połowie 1. kwarty po trafieniu najlepszego gracza pierwszej połowy Damiana Jeszke prowadzili 14:9. Beniaminek okazał się jednak twardym przeciwnikiem i to była najwyższa przewaga Asty przed przerwą. Bydgoszczanie oderwali się od rywala w połowie 3. kwarty (55:45), ale goście jeszcze w tej części odrobili wszystkie straty. W ostatniej kwarcie Sokół prowadził już 70:65, ale seria 13:1 na koniec meczu zapewniła Aście ciężko wywalczone zwycięstwo.

To było drugie zwycięstwa bydgoszczan w I lidze. W następnej kolejce Enea Abramczyk Astoria zagra ponownie u siebie. W piątek o godz. 19 bydgoszczanie podejmą MKKS Żak Koszalin

Inne wyniki: Śląsk II Wrocław - HydroTruck Radom 104:66, Górnik Wałbrzych - Polonia Warszawa 73:66, Fulimpex Stargard Gdański - Politechnika Opolska 61:50, GKS Tychy - Enea Basket Poznań 98:97, Miasto Szkła Krosno - Niedźwiadki Przemyśl 90:64, AZS AWF Katowice - Kotwica Kołobrzeg 73:84, Decka Pelplin - WKK Wrocław 73:78, AZS AGH Kraków - MKKS Żak Koszalin (poniedziałek, godz. 16).