Energa Toruń gromi, młode koszykarki punktują

Lorin Dixon tym razem nie wykazała się specjalnie w ofensywie.
Lorin Dixon tym razem nie wykazała się specjalnie w ofensywie. Lech Kamiński
"Katarzynki" wygrywają po raz czwarty w piątym meczu Basket Ligi Kobiet. We własnej hali rozgromiły różnicą 29 punktów łódzki Widzew.

Energa Toruń - Widzew Łódź 78:49 (20:12, 21:8, 18:19, 19:10)
ENERGA: Walich 19, 15 zb., Tłumak 12, Caldwell 8, Idczak 4, Dixon 2 oraz Gulak-Lipka 13 (1), Ratajczak 6, Iamstrong 6, Wieczyńska 4, Darnikowska 4
WIDZEW: Pawlak 17 (3), 13 zb., Crook 10, Bednarek 9 (1), Tomiałowicz 6, Boothe 2 oraz Rzeźnik 2, Paranowska 2, Zapart 1, Dziwińska 0

Mecz miał jednostronny przebieg i wyrównany był jedynie do 4 minuty (7:5). W ciągu 180 kolejnych sekund gospodynie odskoczyły na 16:5, a w 19. minucie przewaga przekroczyła 20 punktów (39:18).
Tym razem Energa pokazała, że potrafi wygrywać bez większego udziału Amerykanek. Najskuteczniejsza dotąd w zespole Lorin Dixon miał 1/5 z gry, środkowa Talia Caldwell 3/9.

Za to błyszczały rezerwowe. Patrycja Gulak-Lipka już do przerwy miała na koncie 11 pkt, a cały mecz zakończyła z 13 pkt, 7 zbiórkami, 4 asystami, 3 przechwytami i 2 blokami. Sporo minut dostały nasze nastolatki Marta Wieczyńska i Kaja Darnikowska (po 10 minut gry), które zgodnie trafiły po 2 rzuty z gry