Energa Toruń. Nowa koszykarka nie pomogła "Katarzynkom". Wysoka porażka we Wrocławiu

Jacek Smarz
Zaczęło się od obiecującej połowy, ale ostatecznie Energa Toruń wysoko przegrała ze Ślęzą Wrocław. Do drużyny dołączyła nowa Rosjanka.

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:40 (15:11, 20:18, 22:2, 26:9)
ŚLĘZA: Burdick 20, 9 zb., Pocek 14, 10 zb., Jovanović 12 (3), Dobrowolska 11 (1), Owczarzak 6 (2) oraz Glomazić 11 (1), Jones 9.
ENERGA: Dedić 14, 9 zb., Scekić 8 (2), 5 as., Grigoriewa 7 (1), Tłumak 6, Urbaniak 0 oraz Podkańska 5 (1), Doborowolska 0.

Jeszcze żadnego meczu w tym sezonie Energa nie zaczęła tak dobrze. Zwłaszcza w defensywie było już widać rękę Elen Szakirowej i Ślęza z trudem znajdowała pozycje rzutowe. Jeszcze w 8. minucie było 11:9.

W 2. kwarcie z dystansu trafiały Scekić, Podkańska i Grigoriewa. To była kapitalna seria "Katarzynek", które prowadziły już 19:27. Cud nie mógł trwać jednak wiecznie. Ostatni fragment 1. połowy Ślęza wygrała 16:2, a w 3. kwarcie mecz się praktycznie rozstrzygnął, gdy Energa trafiła tylko jeden rzut z gry.

W zespole toruńskim zadebiutowała Tatiana Grigoriewa. To 29-letnia skrzydłowa, która ostatnio związana była z Enisejem Krasnojarsk. W poprzednim sezonie w lidze rosyjskiej grała średnia 11,5 min, notując na koncie 3,7 pkt i 1,5 zb, rozegrała także sześć meczów w EuroCup z podobnymi statystykami.