- Inicjatywa Tropiciele Mitów spotkała się z dużym zainteresowaniem szkół rolniczych, które przyznały, że nasze przedsięwzięcie stanowi doskonałe uzupełnienie programu nauczania przyszłych rolników. Jest to dla nas powód do zadowolenia. Jednak najważniejszą miarą sukcesu „Tropicieli Mitów” było pozytywne przyjęcie go przez uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a także bardzo dobrze ocenili ich formę i treść w ankietach ewaluacyjnych. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na kontynuowania projektu. - podkreśla Mirosław Kwiatkowski, członek zarządu ANWIL. Uczniowie mogą liczyć na interaktywne zajęcia i konkursy.
W Polsce rolnicy używają mniej nawozów minerlanych niż w Europie Zachodniej. Program Tropiciele Mitów ma przekazywać dobre praktyki związane z nawożeniem. W drugiej edycji Tropicieli Mitów ponownie weźmie udział ponad 1000 uczniów z kolejnych 45 szkół. W województwie kujawsko-pomorskim swój udział potwierdziły ZSP im. Jana Pawła II w Kościelcu oraz ZS w Kobylnikach.
W pierwszym semestrze programu byliśmy w 45 szkołach spotykając 1200 uczniów. Program trwa dalej i do końca semestru chcemy odwiedzić kolejnych 45 szkół.
GUS