Halowe ME w Toruniu. Zamieszanie po biegu Lewandowskiego. Mamy dużo zdjęć z piątkowych finałów!

Daniel Ludwiński
Paweł Skraba i Grzegorz Olkowski
Przez dłuższy czas po zakończeniu biegu na 1500 metrów podczas halowych ME w Toruniu nie było wiadomo, kto właściwie będzie mistrzem Europy. Protest gonił protest, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się Jacob Ingebrigtsen. Marcin Lewandowski zajął drugie miejsce.

W biegu na 1500 metrów jako pierwszy finiszował Ingebrigtsen, jeszcze przed zawodami uznawany za głównego faworyta. Minęło jednak ledwie kilka minut i norweski zawodnik został zdyskwalifikowany – przepychanka z rywalem na jednym z pierwszych okrążeń skończyła się przekroczeniem linii toru i karą za to wykroczenie. W tej sytuacji to Marcin Lewandowski został ogłoszony mistrzem Europy.

Norwegowie nie zamierzali jednak odpuszczać i złożyli protest. W późnych godzinach nocnych odwołanie zostało uznane i Ingebrigtsen ponownie mógł czuć się złotym medalistą.

ZOBACZ DUŻO ZDJĘĆ Z PIĄTKOWEGO WIECZORU:

Na tym jednak nie koniec - kolejny protest złożyli Polacy. Na decyzję przyszło czekać aż do sobotniego przedpołudnia. Tym razem, już ostatecznie, protest został odrzucony, co oznacza, że kilkanaście godzin po zakończeniu biegu wreszcie poznaliśmy jego ostateczne rezultaty. Mistrzem Europy jest więc Ingebrigtsen, a Lewandowski zajął drugie miejsce.

Warto przeczytać

Dobry sprint Olszewskiego, odpadł Wojciechowski

W Arenie Toruń trwa sobotnia sesja przedpołudniowa. Eliminacje skoku o tyczce nie udały się Pawłowi Wojciechowskiemu, który trzykrotnie strącił poprzeczkę wiszącą na 5,50 metra i nie awansował do konkursu finałowego. Znacznie lepiej wypadł inny zawodnik bydgoskiego Zawiszy - Remigiusz Olszewski wygrał swój bieg eliminacyjny na 60 metrów z czasem 6,68 m. Nasz zawodnik awansował tym samym do półfinału.

Program 3. dnia, sobota
10.00 60 m, siedmiobój (Paweł Wiesiołek)
10.04 skok o tyczce mężczyzn – eliminacje (Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski)
10.20 60 m – eliminacje (Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)
10.42 skok w dal, siedmiobój (Wiesiołek)
11.00 3000 m mężczyzn – eliminacje (Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
11.30 60 m ppł kobiet – eliminacje (Karolina Kołeczek, Pia Skrzyszowska)
12.00 trójskok kobiet – eliminacje
12.10 60 m ppł mężczyzn – eliminacje (Damian Czykier, Krzysztof Kiljan, Artur Noga)
12.15 pchnięcie kulą, siedmiobój (Wiesiołek)
12.50 60 m mężczyzn – półfinał (ew. Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)
18.50 skok wzwyż, siedmiobój (Wiesiołek)
19.00 800 m kobiet – półfinał (Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik, Anna Wielgosz)
19.15 skok o tyczce kobiet – finał
19.25 800 m mężczyzn – półfinał (Mateusz Borkowski, Patryk Dobek, Adam Kszczot)
19.40 skok w dal kobiet – finał
19.50 1500 m kobiet – finał
20.10 400 m mężczyzn – finał
20.25 400 m kobiet – finał (Justyna Święty-Ersetic)
20.58 60 m mężczyzn – finał (ew. Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)