Wspólnie z Iwoną Przybyła zdecydowały się zostać latarnikami, czyli wolontariuszami chcącymi poświęcić swój wolny czas na to, aby przekonywać seniorów do komputerów i bezpłatnie uczyć ich obsługi. Przeszły stosowne szkolenia. Zamierzają realizować projekt Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji pod hasłem "Polska Cyfrowa Równych Szans".
Na co dzień pracują. Wolny czas mogłyby przeznaczyć na spotkania z przyjaciółmi i inne przyjemności. One jednak wybrały wolontariat. - Sama świadomość, że pomogłam komuś bezinteresownie daje mi olbrzymią satysfakcję. Cieszę się, gdy ktoś dzięki mojej pomocy może się rozwijać. Jestem pewna, że dobro, które czynię dla innych, kiedyś do mnie wróci. Być może w przyszłości to ja też będę potrzebowała pomocy i wtedy ktoś również mi pomoże - wyznaje pani Justyna.
Jej koleżanka z uśmiechem dodaje, że robi to również z pobudek czysto egoistycznych. - Na pewnym etapie stwierdziłam, że bardzo frustruje mnie, gdy muszę tłumaczyć ludziom rzeczy dla mnie bardzo podstawowe. Myślę, że latarnicy umożliwią stworzenie grupy, w której będziemy mieli czas i możliwości, aby te podstawowe rzeczy tłumaczyć - mówi szczerze.
Pod numerami telefonów (664 999 883 i 505 284 273) czekają na zgłoszenia seniorów chcących za "zupełną darmochę" nauczyć się obsługi komputera, a także wolontariuszy, którzy chcieliby poszerzyć inowrocławskie grono latarników. Poszukują sali, w której prowadziłyby zajęcia oraz komputerów, przy których mogłyby uczyć seniorów.
Panie są właśnie w trakcie pisania wniosku o grant, dzięki któremu będą mogły zakupić stosowny sprzęt. Telefony od osób chcących wesprzeć to piękne dzieło są jednak również mile widziane.
Latarnikom z Inowrocławia marzy się, aby po zakończeniu kursu powstała "kafejka intenetowa dla seniorów", a w przyszłości może nawet portal dla najstarszych mieszkańców Inowrocławia.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Czytaj e-wydanie »