Jacek Winnicki: - Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz

Danny Gibson zdobył 2 punkty, ale musiał się namęczyć z obrońcami Asseco.
Danny Gibson zdobył 2 punkty, ale musiał się namęczyć z obrońcami Asseco. Sławomir Kowalski
Polski Cukier Toruń w niedzielę przegrał z Asseco Gdynia pierwszy mecz w sezonie. - Zespół był myślami jeszcze przy zwycięstwie z Czarnymi Słupsk - mówi trener Jacek Winnicki.

Torunianie przegrali we własnej hali 79:83, prezentując dobrą grę jedynie w 1. kwarcie i samej końcówce spotkania. - Musimy zdać sobie sprawę, że zespół jest tak dobry, jak jego ostatni mecz. Moi gracze byli myślami przy zwycięstwie ze Słupskiem. Dlatego dziś naszą wartością jest 79:83 z Asseco Gdynia - mówi trener Jacek Winnicki. - Ten mecz pokazał, że jedyną drogą do sukcesu jest defensywa. Tego zdecydowanie zabrakło w dwóch środkowych kwartach, w których straciliśmy ponad 50 punktów, a rzuciliśmy o 20 mniej. Musimy wyjść na boisko z pełnym zaangażowaniem, rzucać się po każdą piłkę. Liga to kilkadziesiąt spotkań i w każdym trzeba zagrać równie dobrze - podkreśla szkoleniowiec.

Torunianie muszą szybko zapomnieć o tym niepowodzeniu. Już w najbliższą sobotę zagrają kolejny ważny mecz, tym razem na wyjeździe z AZS Koszalin. Jest na pewno do wygrania.

- Z Czarnymi zagraliśmy na naprawdę dobrym poziomie, gratulowałem zawodnikom, ale powtarzałem jednocześnie, że bardzo ważny mecz zagramy z Asseco. Przegraliśmy i teraz musimy poszukać tych punktów na wyjeździe, najlepiej już w Koszalinie - mówi Winnicki.

Torunianie próbowali na wszelkie sposoby zatrzymać Anthony Hickeya, ale bez efektów.