Kolejna niedziela z zakazem handlu. W wielu miejscach nie będziemy mogli zrobić zakupów. Sprawdź, jakie sklepy są otwarte 15 kwietnia 2018 roku.

Zakaz handlu w niedziele - czy na pewno nie zrobimy zakupów?
źródło: Tarnowskie Media sp. z o.o./x-news

Długo zapowiadane zmiany stały się faktem: od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia.

Od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku - trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, czyli wtedy gdy sklepy organizują wyprzedaże.

ZOBACZ KONIECZNIE: Sklepy zamknięte w niedziele 2018

Najbliższa niedziela, 15 kwietnia będzie niedzielą bez handlu. Tego dnia nie zrobimy zakupów w centrach handlowych, supermarketach i innych sklepach. Pozostają zakupy na stacjach benzynowych i w małych osiedlowych sklepikach, które tego dnia mogą otworzyć właściciele, stając za ladą.

Niedziele z zakazem handlu w kwietniu 2018.

  • 1 kwietnia (Wielkanoc)
  • 8 kwietnia
  • 15 kwietnia
  • 22 kwietnia

Od reguły są jednak wyjątki. Mimo zakaz wiele sklepów jest czynnych, tyczy się to małych sklepów, gdzie właściciel stanie za ladą osobiście. Oprócz tego czynne są stacje benzynowe, kawiarnie i kina oraz sklepy zlokalizowane na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach.

Niedziele handlowe w kwietniu 2018. Kiedy zamknięte sklepy?

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę, 15 kwietnia 2018?
Jeśli zatem zapomnieliśmy o jakimś ważnym produkcie, ostatnią deską ratunku pozostają osiedlowe sklepy oraz sklepy przy stacjach benzynowych. Otwarte mogą być też niektóre "Żabki" czy "Fresh markety" - to sklepy działające na zasadzie franczyzy. Jeśli za ladą stanie właściciel, nie złamie prawa.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Żabka i FreshMarket - jak otwarte 15 kwietnia 2018

Decyzja zależy od ajentów sklepów.

Biedronka jak otwarta 15 kwietnia 2018

W niedzielę 18 marca i pozostałe dni z zakazem handlu Biedronka będzie zamknięta. Wyjątkiem są te Biedronki, które znajdują się na dworcach.

Lidl jak otwarty 15 kwietnia 2018

W niedzielę 18 marca i pozostałe dni z zakazem handlu Lidl będzie zamknięty.

Tesco jak otwarte 15 kwietnia 2018

W niedzielę 18 marca i pozostałe dni z zakazem handlu Tesco będzie zamknięte.

Auchan jak otwarty 15 kwietnia 2018

W niedzielę 18 marca i pozostałe dni z zakazem handlu Auchan będzie zamknięty.

Carrefour jak otwarty 15 kwietnia 2018

W niedzielę 18 marca i pozostałe dni z zakazem handlu Carrefour będzie zamknięty.