Póki co opinia Instytutu Pamięci Narodowej do wojewody jeszcze nie wpłynęła. Magdalena Łośko i Patryk Kaźmierczak, radni Platformy Obywatelskiej z Inowrocławia, są przekonani, iż wkrótce to nastąpi. Obawiają się, iż decyzja IPN będzie niekorzystna dla ulicy Alejnika.
Co z ulicą Alejnika w Inowrocławiu? Odpowiedź wojewody
Z pisma, jakie otrzymali z urzędu wojewódzkiego wynika, iż zaraz po otrzymaniu opinii zostanie podjęta decyzja o wydaniu zarządzenia zastępczego i przemianowaniu nazwy ulicy. "Ustawodawca nie nałożył na wojewodą obowiązku przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami w sprawie zmiany nazwy ulicy" - informuje radnych wicewojewoda Józef Ramlau.
- W związku z tym pragniemy stworzyć wszystkim mieszkańcom ulicy Iwana Alejnika możliwość wypowiedzenia się w tym temacie - tłumaczy radna Magdalena Łośko.
Radni uruchomili specjalną skrzynkę e-mailową: [email protected], na którą można zgłaszać swoje pomysły dotyczące ewentualnej nowej nazwy ulicy.
Należy podać swoje imię, nazwisko oraz adres wraz z propozycją. - Informujemy, iż dane osobowe nie będą upubliczniane - zapewnia Magdalena Łośko.
Propozycje można składać również na oficjalnym koncie Facebook Platforma Obywatelska RP Inowrocław (w wiadomości prywatnej) oraz osobiście w Biurze Poselskim Posła Krzysztofa Brejzy (al. Niepodległości 4/116, w godz. 10 - 12). Konsultacje potrwają do 9 stycznia.
Propozycje zgłoszone przez mieszkańców ulicy Iwana Alejnika zostaną przez radnych przekazane do urzędu wojewódzkiego.
Pół tysiąca mieszkańców przeciwko zmianie nazwy ulicy Alejni...
Jak być fit po świętach? Agnieszka Kaczorowska zdradza swoje sposoby.