Jantar/Chojniczanka przegrała z Polonią Gdańsk

(PUB(
przegrała z Polonią Gdańsk.
przegrała z Polonią Gdańsk. fot. Piotr Hukało
Mimo składu naszpikowanego zawodnikami pierwszego zespołu, rezerwy Jantara/Chojniczanki uległy na własnym boisku gdańskiej Polonii.

JANTAR/CHOJNICZANKA - POLONIA GDAŃSK 1:2 (0:0)

Bramki: Mateusz Frymark (83) oraz Szymon Rychłowski (76), Adam Piątkowski (84).
JANTAR/CHOJNICZANKA: Primel - Arndt, Michalak, Szynwelski, Błaszczak - Trojanowski (Briegmann), Atanackovic, Skiba (Frymark), Hajdamowicz - Pieczara (Jędrzejewski), Jurga.
POLONIA: Wojtowicz (Kaniewski) - Zgliński, Neubauer, Olbryś (K. Kozłowski), Pietruszka - A.Kozłowski, Rychłowski, Piątkowski (Mikołajczak), Duda (Wysocki) - Kujawa, Skowroński.

Nadal boisko przy ul. Mickiewicza pozostaje pechowe dla drużyny Bartosza Nar-towskiego. Po porażce w inauguracyjnej kolejce IV ligi z Pomorzem Potęgowo, tym razem lepszy od rezerw okazał się beniaminek - Polonia Gdańsk. Porażka może trochę dziwić, gdyż w ekipie gospodarzy wystąpiło aż siedmiu graczy drugoligowych.

16. KP Starogard Gdański 3 0 3-12

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Grający dobre zawody gracze beniaminka objęli prowadzenie wykorzystując jeden z licznych błędów defensywy Jantara/Chojniczanki. Trzeba zaznaczyć, że kilka minut wcześniej z boiska za brutalny faul wyleciał Paweł Arndt. Osłabieni gospodarze zdołali za sprawą Mateusza Frymarka wyrównać, ale ostatnie słowo należało do gdańszczan, którzy odzyskali prowadzenie po kilkudziesięciu sekundach.

Pozostałe mecze 3. kolejki: GTS Pszczółki - Huragan Przodkowo 1:0, KP Starogard Gdański - Orlęta Reda 1:8, Pogoń Lębork - Pomorze Potę-gowo 1:2, Czarni Czarne - Olimpia Sztum 3:0, Jantar Ustka - Wietcisa Skarszewy 1:2, Wierzyca Pelplin - Arka II Gdynia 0:3, Powiśle Dzierzgoń - Pomezania Malbork 2:2.