Krzysztof Wypijewski
Shante Evans
Shante Evans Archiwum
Bydgoskie koszykarki przegrały w sobotę w Gdyni 48:62 w pierwszym meczu półfinałowym Energa Basket Ligi Kobiet. Gra się do 3 zwycięstw.

VBW ARKA GDYNIA - FaleLokiKoki Rosmedia KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 62:48
Kwarty: 14:14, 13:13, 14:11, 19:11.
ARKA: Pogórna 8, Spanou 7, Miškinienė 4, Kastanek 8, Balintova 25 oraz Slamova 0, Borkowska 0, Morawiec 0, Greinacher 10.
KS BASKET 25: Międzik 0, Burdick 4, McBride 7, Michałek 6, Evans 19 oraz Stankiewicz 2, Faleńczyk 0, W. Sobiech 0, Zasada 0, Boonstra 10.

1. połowa sobotniego spotkania była bardzo wyrównana. Mistrzynie Polski długo nie mogły doregulować celowników, mnożyły straty. Tuż przed syreną oznaczającą koniec 2. kwarty, gdynianki uratowała Barbora Balintova, która dwukrotnie przymierzyła zza łuku (łącznie 14 pkt do przerwy). W bydgoskiej ekipie doskonale spisywała się Shante Evans, zdobywczyni ponad połowy punktów bydgoskiej drużyny (15). Ponownie mecz kiepsko rozpoczęła Cierra Burdick (1/4 z gry, 2 oczka).

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIEBIE ZAINTERESOWAĆ

Bydgoszczanki, zmęczone 5-meczowym bojem w ćwierćfinale z Pszczółką Lublin, z upływem czasu zaczęły opadać z sił. Evans nie otrzymała należytego wsparcia od koleżanek; Janisa Boonstra miała tylko przebłyski dobrej gry. Rozczarowała Burdick, która trafiła do kosza tylko 2 razy (na 8 prób). O sukcesie Arki przesądziły rzuty za 3 punkty (11/33 przy zaledwie 3/13 bydgoszczanek). Dla gospodyń było to 24 zwycięstwo z rzędu w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet (wcześniej wygrały 20 spotkań w sezonie zasadniczym i 3 w ćwierćfinale play-off).