https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest próbnik bez rękawów

(aga)
Estera Emerle,  radna Młodzieżowej Rady Gminy Świecie  - Zaproponuję podczas dzisiejszego  posiedzenia Młodzieżowej Rady Gminy dyskusję  na temat mundurków szkolnych. Byłoby dobrze,  gdyby uczniowie każdej ze szkół wypowiedzieli  się w sprawie kroju i materiału. Można to  zorganizować za pomocą szkolnego  referendum.jak się do tego odniosą koleżanki i  koledzy radni.
Estera Emerle, radna Młodzieżowej Rady Gminy Świecie - Zaproponuję podczas dzisiejszego posiedzenia Młodzieżowej Rady Gminy dyskusję na temat mundurków szkolnych. Byłoby dobrze, gdyby uczniowie każdej ze szkół wypowiedzieli się w sprawie kroju i materiału. Można to zorganizować za pomocą szkolnego referendum.jak się do tego odniosą koleżanki i koledzy radni. Fot. Andrzej Bartniak
Z cienkiej dzianiny, łatwej do prasowania, nie gniotącej się, z kołnierzykiem lub stójką, z herbem miasta czy szkoły...

Dziś w Urzędzie Miejskim odbędzie się pierwsza narada w sprawie mundurków szkolnych. Dyskutować o nich będą radni Młodzieżowej Rady Gminy. "Pomorska" też włączyła się w organizację uszycia strojów dla uczniów z gminy Świecie. Ogłosiliśmy konkurs na oferty zakładów krawieckich. Odpowiedziały trzy firmy spoza Świecia: Gdańska, Łodzi i Płońska.

Granat, czerń czy ciemna zieleń?

Bardzo konkretną propozycję ma dla naszych uczniów firma łódzka. Jej pracownik, który się z nami skontaktował, pochodzi ze Świecia. O "Pomorskiej" dowiedział się od szefowej miejscowej szkoły.

Uszyli już serię mundurków dla kilku łódzkich szkół. Nie jest wykluczone, że i naszym uczniom się one spodobają. Jutro opublikujemy zdjęcie próbnika. Jest uszyty z lekkiego materiału, choć nie tak cienkiego, jak fartuszki noszone w latach 70. Materiał się nie gniecie, kolor krawiec zostawia do wyboru. Najczęściej szkoły decydują się na granat lub ciemną zieleń.

Dłużej się wyrasta, gdy nie ma rękawów

Dopracować też można szczegóły mundurka: czy ma mieć stójkę, szpic, czy kołnierzyk? Doszyć mu rękawy czy zostawić bez? Choć coraz częściej mówi się o bezrękawniku - proponuje go też firma z Łodzi, ponieważ spisze się latem i dłużej się z niego wyrasta. Na każdym mundurku znajduje się emblemat szkoły lub miasta, zależnie od życzenia. Koszt uszycia jednego stroju łódzki zakład krawiecki szacuje na 25 złotych netto.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska