Kąpieliska w Kujawsko-Pomorskiem w sezonie 2021. Tu będzie można plażować

OPRAC.:
Agata Wodzień
Agata Wodzień
Dokąd wybrać się, chcąc spędzić czas na plaży i zażywając kąpieli w jeziorze? Część rad gmin i miast określiła już w uchwałach tereny kąpielisk na swoim terenie. Oto przykłady m.in. w gminie Janikowo, Szubin, Brodnica, Gostycyn, Chodecz czy Lubiewo --->pixabay.com/KRiemer
Coraz bliżej lato, wyczekiwane słońce i ciepło. Wakacje i letnie weekendy chętnie spędzamy nad wodą, korzystamy z możliwości, jakie dają pobliskie jeziora. Dokąd wybrać się na taki wypoczynek? Część gmin z Kujawsko-Pomorskiego wskazała już kąpieliska, które będą dostępne w sezonie 2021. Trzeba pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w kontekście epidemii SARS-CoV-2.

Zobacz wideo: Wścieklizna nadal groźna w Polsce: profilaktyka, postępowanie

Wakacje i korzystanie z kąpielisk w czasie pandemii Covid-19

Już w ubiegłym roku Główny Inspektorat Sanitarny przygotował zalecenia dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

GIS wskazywał na ryzyko infekcji podczas korzystania z kąpielisk oraz miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2. Służby sanitarne podkreślały, że nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku przebywania na kwarantannie/izolacji oraz zamieszkiwania z osobą przebywającą na kwarantannie/izolacji, a także w przypadku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie.

Kąpieliska w województwie kujawsko-pomorskim w sezonie 2021. Te gminy już wskazały miejsca.

Rada Miejska w Koronowie w wykazie kąpielisk na terenie gminy Koronowo wskazała kąpielisko gminne w Koronowie – Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim, Radni przewiją, że dziennie będzie tu wypoczywało tysiąc osób. Sezon kąpielowy na terenie Gminy Koronowo w 2021 roku ustalono na okres od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r.

Rada Miejska w Nowem przyjęła, że sezon będzie trwał od 1 lipca 2021 roku do 31 sierpnia 2021 roku (kąpielisko nad Jeziorem Czarownic ul. Komierowskiego w Nowem, długość linii brzegowej 40 mb). Więcej przykładów w poniższej galerii:

Zalecenia dla osób korzystających z kąpielisk

  • Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/ miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).
  • Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska /miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.
  • Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.
  • Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.
  • Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).
  • Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.
  • Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji o ile to możliwe.
  • Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

To też może Cię zainteresować

Wszelkiego rodzaju sprzęt lub elementy wyposażenia przeznaczone do ogólnego użytku powinny być dezynfekowane środkiem wirusobójczym codziennie przed otwarciem obiektu, jak również w ciągu dnia.

Kary za zanieczyszczanie wody

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 października 2002 r. w sprawie nadania funkcjonariuszom organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (Dz. U. z 2014 r., poz. 282 z późn. zm.), rozporządzenie określa:

  • Kto zanieczyszcza wodę służącą do pojenia zwierząt, znajdującą się poza urządzeniami przeznaczonymi do zaopatrywania ludności w wodę, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.
  • Tej samej karze podlega, kto umyślnie zanieczyszcza wodę w pływalni, kąpielisku lub w innym obiekcie o podobnym przeznaczeniu lub dostarcza do tych obiektów wodę niespełniającą wymagań określonych w przepisach o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

I make up to $90 an hour working from my home. My story is that I quit working at Walmart to work online and with a little effort I easily bring in around $40h to $86h… Someone was good to me by sharing this link with me,FGhj so now i am hoping i could help someone else out there by sharing this link...

Try it, you won't regret it!......______P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

G
Gość

Every month easily makes more than $15k just by doing very simple home based job. Last month ihave received $16834 from this online job just by doing this in my part time for only 2 hrs maximum a day. Very simple to do job and earning from this are just awesome.FVgy Every person on this earth can now get this job and start earning money online right now just by

Follow instructions ........... W­W­W.P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

Dodaj ogłoszenie