KH Energa pokonała Podhale, cztery asysty Kamila Kalinowskiego!

Piotr Bednarczyk
Piotr Lampkowski
Ponad miesiąc kibice KH Energi Toruń czekali na zwycięstwo za trzy punkty torunian w Polskiej Hokej Lidze. Doczekali się w piątek.

Podhale Nowy Targ to najsłabszy zespół Polskiej Hokej Ligi w tym sezonie, ostatnio stracił swojego podstawowego bramkarza Kevina Lindskouga. Okazja do przełamania niemocy była więc wyborna i torunianie ją wykorzystali.

W Nowym Targu dość szybko, bo w 9. minucie, objęli prowadzenie 2:0 po golach Korenczuka (i asystach K. Kalinowskiego) objęli dwubramkowe prowadzenie. Tym samym uspokoili grę i ustawili się w komfortowej sytuacji. W drugiej tercji Korenczukowi pozazdrościł najskuteczniejszy w KH Enerdze Koskinen i dorzucił trzeciego gola. Wszystkie bramki padły podczas gry w przewadze. Podhale z kolei po strzale Svitany zmniejszyło straty wówczas, gdy nasi zawodnicy grali w osłabieniu.

Warto przeczytać

W trzeciej tercji kolejne bramki dla KH Energi zdobyli Viitanen (w podwójnej przewadze) i Szécsi (pozyskany niedawno Węgier nie imponuje warunkami fizycznymi, ale dobrze gra technicznie i jest skuteczny). Co ciekawe - trzecią i czwartą asystę zaliczył K. Kalinowski. Do końca meczu padły jeszcze dwa gole, oba w trakcie gry w podwójnej przewadze. Najpierw na 2:5 straty Podhala zmniejszył Przygodzki, a na 2:6 zwiększył Elomaa.

Obie drużyny nie oszczędzały się, często lądowali na ławce kar, a Wielkiewicz dostał karę meczu za niesportowe zachowanie.

Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

0:1 Illa Korenczuk - Kamil Kalinowski, Adrian Jaworski (4:26, w przewadze), 0:2 Illa Korenczuk - Kamil Kalinowski, Michał Kalinowski (8:54, w przewadze), 0:3 Niki Koskinen - Elias Elomaa, Eemeli Jeskanen (30:12, w przewadze), 1:3 René Svitana - Martin Przygodzki, Fabian Kapica (35:45, w przewadze), 1:4 Mark Viitanen - Kamil Kalinowski, Elias Elomaa (40:19, w podwójnej przewadze), 1:5 Patrik Szécsi - Illa Korenczuk, Kamil Kalinowski (58:27), 2:5 Martin Przygodzki - Ołeksij Worona, Bartłomiej Neupauer (56:28, w podwójnej przewadze), 2:6 Elias Elomaa - Illa Korenczuk, Adrian Jaworski (56:52, w podwójnej przewadze)

KH Energa: Studziński; Ahonen - Szécsi, Augstkalns - Gimiński, Jaworski - Robertson, Schafer - Napiórkowski; Wenker - K. Kalinowski - M. Kalinowski, Jeskanen - Koskinen - Viitanen, Korenczuk - Syty - Elomaa, Zając - Maćkowski - Olszewski