KH Energa prowadziła w Jastrzębiu 2:1, ale ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze

LN
Agnieszka Bielecka
Zaczęło się pięknie. W 5. minucie piątego meczu ćwierćfinałowego Polskiej Hokej Ligi KH Energa prowadziła z JKH GKS-em Jastrzębie 2:1. Niestety, potem do głosu doszli gospodarze. Ostatecznie wygrali 6:3 i w serii do czterech zwycięstw prowadzą 3:2. W niedzielę szósty mecz - o godzinie 17 na Tor-Torze. Jeśli wygrają torunianie, decydujące starcie odbędzie się we wtorek w Jastrzębiu.

Wprawdzie już w 50. sekundzie prowadzenie dla gospodarzy wywalczył Kasperlik, ale nie podłamało to torunian. Najpierw gola zdobył Huhdanpää, a potem K. Kalinowski i po czterech i pół minutach gry goście prowadzili 2:1. Wyrównał na początku 11. minuty Kalns, gdy obie drużyny grały w osłabieniu po karach dla Pavlovsa i Arraka i takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja.

Druga nie poszła po myśli torunian. Wystarczyło niecałe siedem minut, aby stracili trzy gole. Najpierw gospodarze wykorzystali dwie okazje gry w przewadze, a potem do bramki Studzińskiego trafił jeszcze Kamienieu.

Na trzecią tercję, przy stanie 5:2 dla gospodarzy, do bramki KH Energi wszedł Mölder, dla którego był to pierwszy ćwierćfinałowy mecz, bo wcześniej leczył kontuzję. Nadzieję w serca toruńskich kibiców wlał Arrak, który w 49. minucie zdobył gola w czasie gry w przewadze. Niestety, mistrzowie Polski zaczęli "szanować krążek", a niespełna trzy minuty przed końcem zadali ostateczny cios - szóstego gola zdobył Kasperlik.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

1:0 M. Kasperlík - R. Rác, Ē. Ševčenko (0:50), 1:1 L. Huhdanpää - R. Arrak (3:34), 1:2 K. Kalinowski - V. Vasjonkin (4:30), 2:2 E. Kalns (10:02, 4 na 4), 3:2 R. Rác - E. Kalns (30:30, w przewadze), 4:2 M. Kasperlík - S. Bahalejsza, E. Kalns (34:06, w przewadze), 5:2 J. Kamienieu - K. Górny, V. Pavlovs (36:40), 5:3 R. Arrak - V. Vasjonkin (48:57, w przewadze), 6:3 M. Kasperlík - D. Paś, V. Pavlovs (57:21)

KH Energa: Studziński (od 41. min. Molder) - Szkodienko, Jaworski, Limma, Arrak, Huhdanpää - Kuraszow, Szkrabow, Vasjonkin, K. Kalinowski, Syty - Kozłow, Rodionow, Zając, Korczocha, Szabanow - Schafer, Zieliński, Dołęga, Rożkow, Olszewski