KH Energa Toruń znowu ograł mistrza Polski! Tychy zdobyte drugi raz z rzędu

Nikt tak dobrze nie gra w tym sezonie z mistrzem jak torunianie
Nikt tak dobrze nie gra w tym sezonie z mistrzem jak torunianie Grzegorz Olkowski
Znakomity w bramce Patrik Spesny znowu nie dał się pokonać! KH Energa Toruń po raz drugi w sezonie wygrywa na lodowisku w Tychach.

GKS Tychy - KH Energa Toruń -0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Bramki: 0:1 Szkodenko - J. Jaworski, Wołżankin (45)
KH ENERGA: Spesny - Kozłow, Jeriomienko, Sadrietdinow, Feofanow, Sierguszkin - Zieliński, A. Jaworski, Kalinowski, Fraszko, Wołżankin - Grebieniuk, Smirnow, J. Jaworski, Szkodenko, Minge - Skólmowski, Olszewski.

Torunianiom ostatnio pasuje lider i mistrz Polski, niedawno wygrali w Tychach po karnych. W piątek znowu torunianie rozegrali świetne spotkanie i po raz drugi zdobyli lodowisko rywala.

Przez trzy tercje wyraźną przewagę mieli gospodarze, ale kapitalnie po raz kolejny w ostatnim czasie spisywał się Patrik Spesny. Czeski bramkarz z dużym spokojem odbijał krążek po kolejnych strzałach tyszan, wybronił kilka sytuacji sam na sam.

Torunianie także mieli swoje szanse, najlepsze zmarnowali Feofanow, Jeriomienko i Szkodenko. Ten ostatni strzelił w końcu gola na początku ostatniej tercji. Chwilę później goście ponad minutę grali w podwójnej przewadze, ale nie udało się wykorzystać wielkiej szansy na podwyższenia prowadzenia.

GKS atakował do końca, w ostatnich minutach wycofał bramkarza, ale Spesny był po prostu tego wieczora nie do pokonania. Według statystyk portalu hokej.net wybronił aż 47 strzałów rywali.

To zwycięstwo ma szczególnie słodki smak. Mecz nie mógł zostać rozegrany w Toruniu z powodu zawodów w łyżwiarstwie figurowym. KH Energa proponował inny termin, ale GKS się nie zgodził.

Inne wyniki: Unia Oświęcim - Naprzód Janów 8:4, Lotos Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:3 dogr., Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:3.