Kibice Anwilu Włocławek na derbowym meczu w Bydgoszczy. Zobaczcie zdjęcia!

Paweł Czarniak
Kibice Anwilu Włocławek na meczu w Bydgoszczy
Kibice Anwilu Włocławek na meczu w Bydgoszczy Paweł Czarniak
Derbowe mecze od zawsze budzą najwięcej emocji. Do Bydgoszczy na mecz z Enea Abramczyk Astorią przyjechała bardzo liczna grupa fanów Anwilu Włocławek.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek

Relacja na żywo z meczu Energa Basket Ligi. Relacjonuje Jakub Stykowski.
19:4709.10.2022

Koniec. 95:84

Dogrywka zdecydowanie dla gospodarzy. Derby tym razem dla Bydgoszczy!

19:4109.10.2022

To może być decydująca akcja. Akcja 2+1 Polanco (już 31 punktów tego gracza) i 90:82 na 1,20 przed końcem.

19:3709.10.2022

Akcja 2+1 Smitha na niespełna 2 minuty przed końcem. 87:80 dla "Asty"!

19:3409.10.2022

Łączyński dwukrotnie nie trafił z dystansu (dziś 1/8 z gry), trafiali za to Wadowski i Smith. 84:80 dla Astorii i dwie minuty do końca.

19:3309.10.2022

Dogrywka rozpoczęłą się od skutecznej kontry Enea Abramczyk Astorii i punktów Polanco. W odpowiedzi trafił Sobin.

19:2709.10.2022

Łączyński wziął na siebie ostatnią akcję, ale stracił piłkę. Będzie dogrywka!

19:2509.10.2022

Na 17 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 73:76, a posiadanie piłki mieli koszykarze "Asty".  Simons trafił z dystansu i wyrównał stan meczu!

19:2409.10.2022

Po trafieniu Greena za 3 to Anwil znów prowadził - 74:73. Gospodarze mieli piłkę na 46 sekund przed końcem, ale Smith chybił w tym ważnym w momencie. W odpowiedzi trafił Green.

19:2109.10.2022

Zbiórka Polanco, celna dobitka i 73:71. Po nieudanej akcji włocławian, bydgoszczanie mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Rzut Smitha z dystansu był jednak tzw. nie dolotem.

19:1909.10.2022

Na 4 minuty przed końcem z dystansu trafił Petrasek, a Anwil objął prowadzenie 71:69. Minutę później był remis 71:71, a Greene nie trafił dwóch osobistych.

19:1209.10.2022

Po celnym rzucie Wadowskiego było 68:65, ale "trójką" odpowiedział Nowakowski.

19:0909.10.2022

Wymiana ciosów i świetna gra Polanco w tej kwarcie. 66:65 po kolejnym trafieniu tego gracza z dystansu. Eddy zdobył już dziś 22 punkty, w tym 11 w tej kwarcie. Jeszcze ponad 5 minut meczu.

19:0809.10.2022

"Trójka" Polanco i akcja 2+1 Muszyńskiego dały nadzieje bydgoszczanom na odrobienie strat - 58:60 na 8 minut przed końcem. Chwilę później koszykarze Astorii obronili akcję gości i po trafieniu z dystansu Polanco znów odzyskali prowadzenie.

19:0009.10.2022

56:52 po trzeciej kwarcie dla Anwilu. Tę część meczu włocławianie wygrali 24:12. Najwięcej punktów w całym meczu: Simons 12, Polanco 11, Smith 9; Sobin 10, Nowakowski 9, Petrasek 9.

18:5809.10.2022

Druga dziś "trójka" Anwilu - trafia Bostić i 56:51 dla włocławian. Bydgoszczanie kompletnie wytrąceni z rytmu gry - 11:24 w tej kwarcie.

18:5509.10.2022

Anwil po raz pierwszy dziś na prowadzeniu na nieco ponad 2 minuty przed końcem trzeciej kwarty - 51:49.

18:5309.10.2022

8 minut do końca trzeciej kwarty i już tylko 49:47 dla Astorii. Włocławianie złapali swój rytm gry. Starają się grać pod kosz i to przynosi efekty. W tej kwarcie już tylko jeden oddany rzut z dystansu,

18:4709.10.2022

Trzecią porażkę w trzech rozegranych meczach poniosły Twarde Pierniki. Wszystkie przegrane miały miejsce w Arenie Toruń.

Twarde Pierniki Toruń - BM Stal Ostrów Wielkopolski 82:95
Kwarty: 23:30, 19:28, 17:14, 23:23
Twarde Pierniki: Burk 19 (4), Diduszko 12 (2), Cel 9, Burns 4, Brunk 6 oraz Kenić 13 (1), Tomaszewski 11, Gordon 8 (2), Janczak 0
Stal: Garbacz 27 (7), Kulig 16 (1), Thomas 14, Djurišić 7, Snider 2 oraz Skele 16 (1), Silins 7 (2), Załucki 6 (1)

18:4209.10.2022

Trzecia kwarta rozpoczęła się od punktów Petraska i było już tylko 40:34 dla gospodarzy. Po 4 minutach gry było 44:39.

18:1909.10.2022

Po "trójce" Smitha było już 37:23 dla "Asty". Ostatecznie włocławianie odrobili potem nieco strat i po drugiej kwarcie gospodarze prowadzą już tylko 40:32. Warty odnotowania jest pierwszy dziś celny rzut z dystansu włocławian - obecnie 1/13.

Najwięcej punktów: Simons 12, Smith 9, Polanco 7; Nowakowski 7, Greene 6, Petrasek 6.

18:1209.10.2022

Kolejne minuty gry za nami. Na nieco ponad 3 minuty przed końcem kwarty Astoria prowadzi 34:23, ale trener bydgoszczan poprosił o czas. Włocławianie skuteczni pod koszem - 60%, ale fatalni z dystansu - 0/10!

18:0609.10.2022

Obraz gry nie zmienia się. Astoria po dwóch dobrych akcjach w obronie i skutecznych kontrach powiększyła swoją przewagę i po 4 minutach drugiej kwarty prowadzi 29:17. 0/7 Anwilu za 3.

18:0109.10.2022

Kibice Anwilu Włocławek na meczu w Bydgoszczy - zobaczcie zdjęcia!

17:4809.10.2022

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:13 dla gospodarzy. Astoria zasłużenie prowadzi, a włocławianie grają na razie kiepsko. Przede wszystkim, podobnie jak w piątek, są nieskuteczni z dystansu. Ponadto popełnili aż 5 strat.

Najwięcej punktów: Smith 6, Polanco 5; Greene 4, Dawdo 3.

17:4209.10.2022

Szewczyk nie trafił spod kosza, a Astoria przeprowadziła skuteczną kontrę. Za trzy trafił Smith i Astoria prowadzi 14:4 na 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty. Wściekły trener Przemysław Frasunkiewicz poprosił o czas dla Anwilu.

17:3809.10.2022

Mecz rozpoczał się od celnych rzutów z dystansu bydgoszczan - Polanco i Simonsa. Po 5 minutach przewaga "Asty" tylko minimalnie zmalała do 5 punktów - 9:4. Włocławianie znów są nieskuteczni z dystansu - 0/3.

17:3209.10.2022

17:2609.10.2022

Gospodarze rozpoczną mecz w składzie: Kołodziej, Polanco, Simons, Smith, Muszyński, a goście: Greene, Bostic, Sobin, Łączyński, Petrasek.

Koszykarze Anwilu wyszli do prezentacji w specjalnych koszulkach z napisem "StayStronJanari". Przypomnijmy, że podczas piątkowego meczu Anwilu ze Śląskiem kontuzji nabawił się Janari Joesaar. Dla niego to już... koniec sezonu.

17:0909.10.2022

Swój mecz rozegrały już koszykarki Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz. Koszykarki znad Brdy - choć prowadziły w pewnym momencie 18 punktami - to przegrały 68:72 na otwarcie kolejnego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet.

16:4409.10.2022