Kibice na meczu mistrzostw Europy siatkarzy Polska - Portugalia [zdjęcia]

Dariusz Knopik
Polscy kibice zebrani w hali w Krakowie oglądali zwycięstwo naszych siatkarzy nad Portugalczykami Anna Kaczmarz
W pierwszym meczu fazy grupowej mistrzostw Europy siatkarzy Polska pokonała w Krakowie Portugalię 3:1.

POLSKA - PORTUGALIA 3:1
Sety: 25:16, 22:25, 25:16,25:19
POLSKA: Kubiak 12, Kochanowski 14, Kurek 18, Leon 14, Nowakowski 8, Drzyzga 2, Wojtaszek (libero), Zatorski (libero) oraz Bieniek 3, Semeniuk 1, Kaczmarek 0, Łomacz 0.
PORTUGALIA: Cveticanin 6, Tavares 3, A. Ferreira 15, Sinfronio 0, Gaspar 6, Lopes 7, Casas (libero) oraz Da Silva 0, M. Ferreira 5, P. Martins 5, L. Martin 0, Marques 1.

To było pierwsze spotkanie polskich siatkarzy od czasu feralnego ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Tokio, w którym ulegli Francji 2:3.

POLECAMY

Pierwsza partia przebiegała bez większych emocji. Polacy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, które potem powiększali i skończyło się na łatwej wygranej.

Druga partia była już dużo słabsza w wykonaniu podopiecznych Vitala Heynena. Niespodziewanie Polacy przegrywali 12:14 i 14:18. Szkoleniowiec naszej kadry dwukrotnie brał czas, ale niewiele to pomagało i strat nie udało się odrobić.

Przegrany set podziałał mobilizująco na polskich siatkarzy, którzy wrócili do dobrej dyspozycji z pierwszego seta. Mocno zagrywali, a w ataku grali kombinacyjnie, kompletnie dominując nad Portugalczykami.

Czwarta partia także przebiegała pod kontrolą Polaków, którzy prezentowali się całkiem nieźle, choć zdarzały się im także fragmenty przestojów.