W dyspozycji pozostaje 156 zespołów do usuwania usterek toru i awarii urządzeń automatyki kolejowej, 81 pociągów sieciowych oraz 11 lokomotyw osłonowych, które będą stacjonować na kluczowych stacjach.
Na największych dworcach dyżurują mobilni informatorzy. Udzielą pasażerom informacji na temat pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych.
Szczegółowe informacje o ruchu pociągów dostępne są na dworcach, w internecie, na stronach spółek kolejowych oraz w serwisach rozklad-pkp.pl http://rozklad-pkp.pl/ i portalpasazera.pl
W nocy z 26 na 27 marca b.r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00. Pociągi wyjeżdżające już 27 marca po godzinie 3.00 nowego czasu, kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 5 składów PKP Intercity.
By zapewnić pasażerom bezpieczną i spokojną podróż na dworcach, stacjach i przystankach oraz w pociągach wzmocniono patrole funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, policjantów, strażników miejskich, żandarmów i strażników granicznych.
Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 700 pociągach pasażerskich, na ponad 1300 stacjach, dworcach i przystankach osobowych. Do monitoringu szlaków kolejowych wykorzystane będą m.in. mobilne centra monitoringu i fotopułapki. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK 22 474 00 00.
Oprac. (M)
