Konkurs "Filmowe Kujawsko-Pomorskie". Napisz Recenzję i wygraj 500 zł!

Akcja specjalna Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Zostań jurorem. Zobacz filmy zgłoszone do konkursu "Filmowe Kujawsko-Pomorskie", napisz recenzję i wygraj 500 zł!

KONKURS – NAJLEPSZA RECENZJA

Zostańcie jurorami i zrecenzujcie zgłoszone prace. Wśród osób, które napiszą najlepsze recenzje dowolnego filmu lub filmów konkursowych, które znajdują się poniżej, rozdane zostaną trzy nagrody w wysokości 500 zł. Recenzja powinna być przede wszystkim ciekawa, kreatywna i autorska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 25 czerwca 2021 r. Każdy ze zwycięzców Konkursu zostanie powiadomiony o wygranej poprzez kontakt telefoniczny podany podczas zgłoszenia.

Szczegóły w Regulaminie poniżej.

Zgłoszenie do konkursu na recenzję


Regulamin konkursu
Zgłoszenia przyjmowane są od godz. 16:00, 15 czerwca 2021 r.
do godz. 23:59, 24 czerwca 2021 r.

KONKURS FILMOWE KUJAWSKO-POMORSKIE

Do 13 czerwca 2021 r. twórcy z całej Polski mogli zgłaszać swoje filmy do konkursu "Filmowe Kujawsko-Pomorskie". Polegał on na przygotowaniu filmu inspirowanego dotychczasowymi produkcjami zrealizowanymi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i promującego miejsca znajdujące się na Kujawsko-Pomorskiej Trasie Filmowej.

Finał konkursu i ogłoszenie wyników jeszcze przed nami. Odbędzie się on 4 lipca w ramach specjalnego pokazu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST, na którym zostaną także wyświetlone wybrane prace. Twórca najlepszego filmu otrzyma w ramach nagrody głównej 10 000 zł.

Podczas festiwalu przyznana zostanie również nagroda publiczności w wysokości 1000 zł, a wśród osób, które napiszą najlepsze recenzje filmów konkursowych rozdane zostaną trzy nagrody w wysokości 500 zł każda (szczegóły poniżej).

KUJAWSKO-POMORSKA TRASA FILMOWA

Zarówno duże miasta, jak Bydgoszcz i Toruń, te mniejsze, jak Lipno, Chełmno czy Ciechocinek, czy wreszcie malownicze krainy, jak Pałuki, przyciągały do naszego województwa licznych reżyserów, którzy poszukiwali tu lokacji do swoich filmów. Obok produkcji, które wpisały się na stałe w historię polskiej kinematografii, jak „Rejs” czy „Czterej pancerni i pies”, kujawsko-pomorskie krajobrazy posłużyły za plener dziesiątkom filmów i seriali – tym należącym już do klasyki, jak i produkcjom współczesnym.

Z Kujaw i Pomorza pochodzi wiele wybitnych osobistości X Muzy, m.in. Pola Negri, Bogusław Linda, Grażyna Szapołowska i Leonard Pietraszak, a także wielu młodych artystów, którzy odnoszą już międzynarodowe sukcesy. Kujawsko-pomorskie to także mekka niezależnych filmowców oraz animatorów środowisk filmowych, którzy swą pasją i talentem zarażają kolejne pokolenia. Teraz do tego filmowego grona dołączyć będą mogli uczestnicy konkursu „Filmowe Kujawsko-Pomorskie”.

JURY KONKURSU FILMOWEGO

O przyznaniu nagrody głównej w konkursie filmowym zadecyduje jury złożone z wybitnych postaci kina związanych z naszym regionem – aktorka Olga Bołądź, aktor Piotr Głowacki oraz reżyser i scenarzysta Marcin Sauter, oraz przedstawiciele blogosfery – youtuber Adrian Kilar, twórca vloga Trip Hunter Podróże Piotrek Niemczewski oraz Agnieszka Pisarek z kanału Sfilmowani.

FILMY KONKURSOWE
spełniające kryteria konkursowe ujęte w regulaminie i zakwalifikowane do oceny Jury
(filmy opisane są tytułem i oznaczeniami kodowymi)

„Zadanie domowe” – film konkursowy nr 001 🡓

„Izy Rajder” – film konkursowy nr 002 🡓

„Sylwek” – film konkursowy nr 003 🡓

„Hej Siri” – film konkursowy nr 006 🡓

„Stacja Bydgoszcz” – film konkursowy nr 007 🡓

„Odkrycia małego kinomana” – film konkursowy nr 008 🡓

Regulamin konkursu filmowego

TERMINARZ KONKURSOWY

19 maja - 13 czerwca – przyjmowanie zgłoszeń z filmami konkursowymi
15 czerwca – publikacja filmów konkursowych na kanale YouTube Urzędu Marszałkowskiego oraz na stronie pomorska.pl/filmowekujawskopomorskie
15-24 czerwca – ocena filmów konkursowych przez jury
15-24 czerwca – przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na recenzje
4 lipca – pokaz wyróżnionych filmów na festiwalu TOFIFEST; wręczenie nagrody głównej

Do udziału w konkursie zaprasza Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wideo