Kontrole w Kujawsko-Pomorskiem: 14 mandatów i 255 pouczeń
Pracownicy Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych sami lub w asyście Policji, sprawdzają przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pandemii Covid-19.
Kontrole są przeprowadzane m.in. pod kątem używania maseczek, przestrzegania dystansu społecznego, udostępnienia płynów dezynfekujących czy zamieszczenia odpowiednich informacji dotyczących pandemii. Sprawdzane są między innymi: place zabaw, sklepy, kościoły, restauracje czy salony kosmetyczne - czytamy na Facebooku wojewody Mikołaja Bogdanowicza.
Wojewoda informuje, że w związku z nieprzestrzeganiem przepisów przeciwepidemicznych kontrolujący wystawili 14 mandatów i 255 pouczeń.
Kontrole w Bydgoszczy
W poniedziałek (17 sierpnia) od rana na przystankach oraz w autobusach i tramwajach w Bydgoszczy można było spotkać policjantów, którzy sprawdzali czy pasażerowie noszą maseczki ochronne. Funkcjonariusze przypominali, że noszenie maseczek nadal jest obowiązkowe.
- Mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie. Za lekceważenie grozi mandat karny w wysokości 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł. Pasażerowie często byli zdziwieni kontrolą. Żartowali, że teraz zamiast hasła "bilety do kontroli" będzie obowiązywało nowe: "maseczki do kontroli" - relacjonuje asp. szt. Łukasz Lewandowsk z KP Bydgoszcz- Fordon.
