Koszykówka - II liga mężczyzn: KK Świecie pokonał rezerwy Trefla

Adam Bet próbuje wyrwać piłkę Danielowi Szymkiewiczowi. Akcji przygląda się Karol Michałek. Sławomir Wojciechowski
Ósme zwycięstwo w sezonie odniósł Klub Koszykówki Świecie. W sobotę wygrał u siebie z Treflem II Sopot 76:60.

KK Świecie - Trefl II 76:60 (15:11, 19:10, 22:17, 20:22)
KK ŚWIECIE: Wiśniewski 21 (3), Michałek 14, Bet 10 (1), Herman 8 (1), Kubacki 8 oraz Malinowski 9, Stawecki 4, Kowalski 2, Wysocki 0, Okomski 0, Babicz 0
TREFL II: Szymkiewicz 20 (1), Stalicki 11 (1), Małgorzaciak 8 (2), Żołnierewicz 5 (1), Put 6 oraz Schenk 6, Królikowski 2, Lebiedziński 2, Szłapka 0, Andryańczyk 0, Ziemniarski 0.

Młodzież z Sopotu tylko przez pierwsze 8 minut sprawiła problemy gospodarzom. W 2. min. prowadziła nawet 8:2. Od 7. min. inicjatywę przejęli świecianie. Do lepszej gry obudziła ich ostra reprymenda trenera Andrzeja Struskiego. Kluczowe dla końcowego wyniku okazały się pierwsze 4. minuty II kwarty wygrane przez KK 10:0. Wtedy miejscowi prowadzili 25:11. W 18. min. było już 32:16 dla nich. Bezpieczna przewaga świecian utrzymywała się przez kolejne 12. minut. Po pół godzinie gry prowadzili oni 18 “oczkami" 56:38.
Mały kryzys koszykarzy ze Świecia dopadł na początku ostatniej kwarty, gdy sopocianie zmniejszyli przewagę do 10 punktów (48:58). Kryzys jednak został zażegnany po kolejnym czasie dla trenera Andrzeja Struskiego. Do końca meczu gospodarze grali już skutecznie. Wśród nich wyróżnili się Piotr Wiśniewski - 21 pkt i Karol Michałek - 14 pkt i 14 zbiórek.