Koszykówka - II liga mężczyzn: SIDEn Toruń pokonał Żyrardowiankę!

Lider z Torunia w 1. połowie miał kłopoty z Żyrardowianką. Udało się zatrzymać najlepszego strzelca II ligi Łapińskiego (3/14 z gry), ale w barwach gości świetnie spisywał się Matuszewski (14 pkt. do przerwy).

Rywale wiedzieli także, jak wykorzystać aż 22 straty gospodarzy, zaliczyli również aż 18 zbiórek w ataku.
SIDEn na początku 2. kwarty prowadził 26:20. Potem zwiększał przewagę tylko dzięki skuteczności z dystansu (9/14 po 3 kwartach). Torunianie fatalnie pudłowali z bliższej odległości, w tym także Przybyszewski (1/5 za 2 pkt). Dopiero w ostatniej kwarcie ich skuteczność w tym elemencie przekroczyła 40%.

Skuteczność okazała się jednak jeszcze większym problemem gości, którzy trafili zaledwie 18/65. W 3. kwarcie środkowy Przybyszewski trafił za 3, dwa razy popisał się Arkadiusz Kobus i przewaga lidera stała się wyraźniejsza (65:43).

SIDEN - ŻYRARDOWIANKA 81:53 (23:17, 18:11, 24:15, 16:10)
SIDEN PC: Lewandowski 17 (4), Kobus 12 (2), Michalski 10, Przybyszewski 9 (1), Tlałka 0 oraz Pagacz 10, Lipiński 8 (1), Wójcik 7 (1), Janiak 4, Beciński 2, Bagaziński 2, Tracz 0.