Kremacja zwierząt pod Toruniem — otwarcie nowego oddziału ROSENGARTEN. Godne pożegnanie dla Twojego czworonożnego przyjaciela

Materiał informacyjny ROSENGARTEN

W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na sposób, w jaki pożegnali swoje ukochane zwierzęta. Kremacja i tradycyjne cmentarze dla zwierząt stają się coraz bardziej popularne, dając właścicielom możliwość godnego pożegnania się ze swoimi towarzyszami.

Firma ROSENGARTEN, ceniona z uwagi na swój profesjonalizm i wrażliwość na potrzeby związane z pochówkiem zwierząt, reaguje na rosnące potrzeby właścicieli zwierząt, otwierając nowy oddział w Toruniu. To istotne wydarzenie nie tylko dla przedsiębiorstwa, lecz również dla miejscowej społeczności, która teraz może korzystać z wysokiej jakości usług pochówkowych dla swoich zwierzęcych towarzyszy.

Kwestie prawne i etyczne - nie pochowasz psa lub kota we własnym ogródku

Na początku warto wspomnieć o kwestiach prawnych związanych z pochówkiem zwierząt. W Polsce istnieją przepisy regulujące ten proces, które zapewniają jego zgodność z obowiązującymi normami. Dbanie o przestrzeganie tych regulacji ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia szacunku dla zmarłego zwierzęcia oraz dla komfortu emocjonalnego jego właścicieli. Choć wielu opiekunów może uważać, że naturalnym jest pochowanie ciała swojego pupila w sąsiedztwie domu, to samodzielne grzebanie zwierzęcia w ziemi jest nielegalne zgodnie z obowiązującym prawem. Takie działanie stanowi wykroczenie, które określa art. 154 § 2 oraz art. 162 § 1 kodeksu wykroczeń. Grozi za to od 500 zł mandatu do nawet 5000 zł grzywny w razie postępowania sądowego. Dlatego zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

ROSENGARTEN to certyfikowane procesy gwarantują bezpieczeństwo i przejrzystość

ROSENGARTEN, to wiodąca firma w dziedzinie kremacji zwierząt domowych oraz koni w Polsce i Europie, wdrożyła certyfikowany system zarządzania jakością (ISO 9001). Ten krok ma na celu zapewnienie najwyższych standardów wewnętrznych procesów. Dzięki niezależnym audytom certyfikacja gwarantuje, że firma zawsze spełnia najwyższe normy jakościowe, ciągle dostosowując się do aktualnych standardów. Dodatkowo, firma ściśle przestrzega zaleceń Głównego Inspektoratu Weterynarii, co zapewnia zachowanie wszystkich prawnych wymagań.

ROSENGARTEN wyróżnia się szczególną troską o klientów oraz szacunkiem dla procesu żałoby. "Umiejętność współodczuwania z innymi ludźmi to cecha, która ma w ROSENGARTEN wyjątkowe znaczenie.

Jesteśmy przekonani, że oparte na empatii i szczerości współdziałanie, szczególnie w przypadku utraty ukochanego towarzysza, stanowi dla naszych klientów ważne wsparcie. Dlatego szczerość, wyczucie i serdeczność to nasze wzorce w kontakcie z właścicielem zwierzęcia." - ROSENGARTEN Toruń. Firma jest dostępna codziennie w godzinach 8:00-21:00, aby zapewnić należyte wsparcie i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Kremacja zwierząt domowych lub tradycyjne cmentarze dla zwierząt

Kremacja zwierząt domowych ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala na intymne i indywidualne pożegnanie. Właściciele mogą uczcić pamięć swojego pupila w spokojnej atmosferze, bez presji czasu. Po drugie, kremacja jest bardziej ekologiczna niż tradycyjny pochówek, co jest ważne dla osób dbających o środowisko. Po trzecie, kremacja umożliwia przechowywanie prochów w specjalnych urnach, co daje możliwość zachowania bliskości z ukochanym zwierzęciem nawet po jego śmierci. Dodatkowo, na specjalne życzenie, można stworzyć pamiątkę w postaci biżuterii lub odcisku łapy Twojego pupila, abyś zawsze mógł/mogła mieć go przy sobie.

Jednak nie wszystkie osoby decydują się na indywidualną kremację. Dlaczego? Wynika to ogólnie ze świadomości, że utylizacja ciała przez wyspecjalizowane firmy lub tradycyjny cmentarz to jedyna opcja. Jednak znalezienie właściwego miejsca dla naszego czworonożnego przyjaciela może być wyzwaniem. Liczba cmentarzy dla zwierząt jest ograniczona, ponieważ ich budowa podlega takim samym rygorystycznym wymogom jak cmentarze dla ludzi. Aby spełnić standardy, miejsce to musi być bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także chronione przed dostępem osób trzecich oraz zwierząt dzikich i domowych oraz przed zanieczyszczeniem wód gruntowych. Ponadto, podobnie jak w przypadku cmentarzy dla ludzi, za miejsce na cmentarzu trzeba płacić regularnie - zazwyczaj opłata roczna lub dwuletnia wynosi od 100 do 300 zł. Warto także zwrócić uwagę na stan i lokalizację cmentarza, ponieważ niektóre z nich są w złym stanie lub zmuszone do likwidacji z przyczyn prawnych.

Kremacja zwierząt pod Toruniem — otwarcie nowego oddziału ROSENGARTEN. Godne pożegnanie dla Twojego czworonożnego przyjaciela

ROSENGARTEN to odpowiedzialność, empatia i poszanowanie procesu żałoby

W miarę jak polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome i wrażliwe na potrzeby pochówku swoich zwierzęcych towarzyszy zgodnie z prawem, kremacja dla zwierząt oraz cmentarze dla zwierząt zyskują coraz większą popularność. Firma ROSENGARTEN odpowiada na te zmieniające się preferencje, otwierając nowy oddział w okolicach Torunia. Dzięki, wysokim standardom obsługi, wsparciu emocjonalnemu dla klientów oraz profesjonalnemu podejściu, firma zapewnia godne pożegnanie dla każdego zwierzaka i szacunek dla ich właścicieli. Ponadto, jako pierwsza firma z branży wprowadziła certyfikowany system zarządzania jakością, co dodatkowo potwierdza ich zaangażowanie w zapewnienie najwyższej jakości usług. Otwarcie nowego oddziału jest więc nie tylko biznesowym krokiem, ale także wyrazem troski i zaangażowania w dobro zwierząt oraz ich opiekunów.

Kremacja zwierząt pod Toruniem — otwarcie nowego oddziału ROSENGARTEN. Godne pożegnanie dla Twojego czworonożnego przyjaciela

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska