Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Krystyna Patyk, dyrektor Muzeum Ziemi Pałuckiej, odwołana ze stanowiska przez burmistrza Żnina [NOWE INFORMACJE]

(iwo)
Krystyna Patyk - dyrektor Muzeum Ziemi Pałuckiej w jednym z wagoników Żnińskiej Kolei Powiatowej - jednostki będącej obecnie w strukturach instytucji. Dziś dyrektor Patyk została odwołana ze stanowiska przez burmistrza Roberta Luchowskiego.
Krystyna Patyk - dyrektor Muzeum Ziemi Pałuckiej w jednym z wagoników Żnińskiej Kolei Powiatowej - jednostki będącej obecnie w strukturach instytucji. Dziś dyrektor Patyk została odwołana ze stanowiska przez burmistrza Roberta Luchowskiego. Iwona Woźniak
O tym, że dyrektor Krystyna Patyk ma być odwołana ze stanowiska, po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku tego tygodnia. Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Dawida Kolasy, rzecznika Urzędu Miejskiego w Żninie. Wówczas przekazał, że burmistrz żadnych decyzji kadrowych w muzeum nie podjął. Dziś jest aktualizacja sprawy.

- Wskutek stwierdzonego w protokole kontroli problemowej przeprowadzonej w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, ciężkiego naruszenia przepisów prawa pracy w związku z zajmowanym stanowiskiem, burmistrz Żnina wydał zarządzenie w sprawie odwołania pani Krystyny Patyk ze stanowiska Dyrektora Muzeum Ziemi Pałuckiej - informuje Dawid Kolasa, rzecznik burmistrza. (informacja sprzed chwili)

- Odwołanie wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym, a z uwagi na stwierdzone w protokole kontroli ciężkie naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych, jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia, tj. w trybie art. 52 §1, pkt. 1 kodeksu pracy.

Szczegóły, zakres nieprawidłowości oraz naruszeń, znajdują się w uzasadnieniu do zarządzenia, które zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Żninie.

Jest komentarz burmistrza.

- Rozstanie się z pracownikiem, zwłaszcza w trybie zwolnienia dyscyplinarnego, zawsze jest trudną decyzją. Jednak w obecnej sytuacji, w odniesieniu do pani dyrektor Krystyny Patyk, nie pozostawiono mi wyboru. Zakres nieprawidłowości w Muzeum Ziemi Pałuckiej, wykryty podczas kontroli, jest porażający, a dalsze pozostawanie pani dyrektor na stanowisku mogłoby prowadzić do dalszych niepowetowanych strat. Muzeum wymaga restrukturyzacji. Zanim ją rozpoczniemy, niezwykle ważne jest zapewnienie bieżącego funkcjonowania jednostki, stąd konieczna decyzja o czasowym powołaniu pełniącego obowiązki dyrektora, w osobie dotychczasowego dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Żninie Jędrzeja Małeckiego. Bezpośredni nadzór merytoryczny nad wydziałem przejął mój zastępca - komentuje Robert Luchowski, burmistrz Żnina.

Tymczasem w Biuletynie Informacji Publicznej szczegóły jeszcze się nie ukazały.
- Myślę, że pracownik UM zamieści te informacje w poniedziałek - przekazał nam Dawid Kolasa. Jak dodał, odwołanie ma związek z "polityką rachunkowości i kwestiami finansowymi".

Oto wypowiedź Krystyny Patyk:

- Szanowni Państwo, potwierdzam, ze w dniu dzisiejszym Burmistrz dostarczył mi dokument, w którym napisał ,że odwołuje mnie z funkcji Dyrektora. Wskazuję jednak, że dokonał takiego działania w sposób bezprawny bez zasięgnięcia opinii Rady Muzeum i nie poczekał na opinię Związków Zawodowych. Żaden z zarzutów nie jest poza ogólnikami i żaden nie jest prawdziwy.

- Swoich praw dochodzić będę przed Sądem oraz rozważam podjęcie innych kroków, albowiem naruszone zostało moje dobre imię, cześć, a niektórymi sformułowaniami jestem pomówiona. Mam nadzieję, ze Pan Luchowski choć nie zna procedury odwołania Dyrektora Muzeum Ziemi Pałuckiej, to świadomy jest chociaż konsekwencji swoich działań. Szkoda, ze choć podjął się bezprawnego odwołania mnie ze stanowiska, to nie potrafił ani tego powiedzieć mi prosto w twarz, ani też ogłosić tego w cywilizowany sposób opinii publicznej na zapytania prasowe.

- Jestem pewna wygranej sądowej, o czym poinformuję wszystkich w odrębnym oświadczeniu. Dziękuję wszystkim za miłe słowa i poparcie, a pracownikom, z którymi mogłam tworzyć nową jakość Muzeum za współpracę.

Jak dalej będzie wyglądała praca muzeum?

Udało nam się dziś porozmawiać z Jędrzejem Małeckim, p.o. dyrektora MZP. Jak przekazał, aktualnie jego miejscem pracy jest wskazana instytucja (funkcję szefa wydziału kultury i sportu ma sprawować w tym czasie Halina Rosiak - wiceburmistrz). - Mogę być tu jednak oddelegowany na nie dłużej niż 3 miesiące. W tym czasie powinien być ogłoszony konkurs na nowego dyrektora muzeum - komentuje Jędrzej Małecki.

Czyli, jak się okazuje, jeszcze przed wyborami samorządowymi będziemy mieć nową osobę na stanowisku w MZP.

Jak się ponadto wskazuje, Krystyna Patyk została zwolniona z pracy dyscyplinarnie, w trybie art. 52 §1, pkt. 1 kodeksu pracy. - Wynikałoby zatem z tego, że burmistrz zamknął jej całkowicie drogę do muzeum i kolejki, w której wcześniej pracowała.

Sama zainteresowana, nie kryjąc rozżalenia, będzie szukała sprawiedliwości w sądzie, co wcześniej zastrzegała.
Do tematu będziemy wracać.

Wideo

Komentarze 80

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 30.11.2018 o 15:54, Gość napisał:

Babciu Krzysiu czeka cię kryminał

Babcie Krysie razem z byłą księgową kazał bym publicznie wybatorzyć na rynku
G
Gość
W dniu 30.11.2018 o 15:54, Gość napisał:

Babciu Krzysiu czeka cię kryminał

za tory czy obiadki ?

G
Gość

Babciu Krzysiu czeka cię kryminał

G
Gość
W dniu 29.11.2018 o 12:18, Gość napisał:

A gdzie jest tender?

Był ale wyjechał za granicę.

G
Gość
W dniu 14.09.2018 o 09:22, Gość napisał:

Panie Kojot a tory kolejowe kto sprzedał niemiaszkomPanie Kojot a kto zeżarł obiadki na rachunek gminy

A gdzie jest tender?

G
Gość
W dniu 29.11.2018 o 11:21, gość napisał:

Panie Kojot a te obiadki i wynoszenie żarcia to przypadek? 

A żarcie na kolejce,kasowanie za przejazdy,za piwo w euro to czysty przypadek.

g
gość

Panie Kojot a te obiadki i wynoszenie żarcia to przypadek? 

G
Gość
W dniu 14.09.2018 o 09:29, Gość napisał:

Panie Kojot a to aresztowanie w lesie pod Bydgoszczą to był przypadekPanie Kojot a wylosowanie komputera przez syna to był przypadek

Oczywiscie nie zapominamy o trzeciej złej kobiecie która jeszcze rąbie w stołek na kolejce w zninie ale jej dni są już przesądzone.

G
Gość
W dniu 14.09.2018 o 12:51, Gość napisał:

Panie Szafrański może Pan już dziś podziękować za przegraną w najbliższych wyborach lwicy ze słymbowa i kijoszkowej z jabłowa.

Dwie bardzo złe kobiety przyczyniły się do sromotnej porażki niewinnego człowieka ,ale to też jego wina bo był ostrzegany i nie wyciągną z tego żadnych wniosków.

G
Gość
W dniu 29.11.2018 o 08:59, Gość napisał:

Czekamy na informacje o pani wielkim zwycięstwie.Jestem ciekawy czy jest pani świadoma jaki destrukcji dokonała pani w muzeum ,i na zakończenie życzę dużo zdrowia dla pani a także pani prawej rączki byłej księgowej przed wszystkim zdrowia psychicznego bo z tym jak wiadomo wszem bardzo licho.

.Jestem ciekawy czy jest pan świadomy co dzisiaj będzie na darmowym obiadku i czy rodzina też się załapie 

Czekamy na informacje na zakończenie życzę dużo zdrowia dla pana a także całej rodzinki głodomorów

G
Gość
W dniu 08.06.2018 o 17:39, ELBLĄG napisał:

 Oświadczenie Krystyny Patyk     Szanowni Państwo, potwierdzam, że w dniu dzisiejszym Burmistrz dostarczył mi dokument, w którym napisał, że odwołuje mnie z funkcji Dyrektora. Wskazuję jednak, że dokonał takiego działania w sposób bezprawny bez zasięgnięcia opinii Rady Muzeum i nie poczekał na opinię Związków Zawodowych. Żaden z zarzutów nie jest poza ogólnikami i żaden nie jest prawdziwy. Swoich praw dochodzić będę przed Sądem oraz rozważam podjęcie innych kroków, albowiem naruszone zostało moje dobre imię, cześć, a niektórymi sformułowaniami jestem pomówiona. Mam nadzieję, że Pan Luchowski choć nie zna procedury odwołania Dyrektora Muzeum Ziemi Pałuckiej, to świadomy jest chociaż konsekwencji swoich działań. Szkoda, że choć podjął się bezprawnego odwołania mnie ze stanowiska, to nie potrafił ani tego powiedzieć mi prosto w twarz, ani też ogłosić tego w cywilizowany sposób opinii publicznej na zapytania prasowe. Jestem pewna wygranej sądowej, o czym poinformuję wszystkich w odrębnym oświadczeniu. Dziękuję wszystkim za miłe słowa i poparcie, a pracownikom, z którymi mogłam tworzyć nową jakość Muzeum za współpracę.Krystyna Patyk 

Czekamy na informacje o pani wielkim zwycięstwie.Jestem ciekawy czy jest pani świadoma jaki destrukcji dokonała pani w muzeum ,i na zakończenie życzę dużo zdrowia dla pani a także pani prawej rączki byłej księgowej przed wszystkim zdrowia psychicznego bo z tym jak wiadomo wszem bardzo licho.

G
Gość
W dniu 14.09.2018 o 13:06, Gość napisał:

Panie Luchowski, dlaczego pan i Pan Sikora okłamali mieszkańców w tygodniku lokalnym, ze za bilety lotnicze do Frankfurtu zapłacili Niemcy? Nie umiał się Pan przyznać, ze poszło to z naszej kasy?

Z naszej czyli z czyjej ?

G
Gość

Panie Luchowski, dlaczego pan i Pan Sikora okłamali mieszkańców w tygodniku lokalnym, ze za bilety lotnicze do Frankfurtu zapłacili Niemcy? Nie umiał się Pan przyznać, ze poszło to z naszej kasy?

G
Gość

Wybieram się z kwiatami pod pomnik. A ja byłem, a ty nie!

G
Gość
W dniu 14.09.2018 o 12:16, Gość napisał:

Panie jeszcze burmistrzu,może pan swoje psy uciszyć. Nie pomagają panu w kampanii.W opinii Pana Wojewody to cały czas jest DYREKTOR chociaż pan działa wbrew obowiązującemu prawu. Brawo !

Panie Szafrański może Pan już dziś podziękować za przegraną w najbliższych wyborach lwicy ze słymbowa i kijoszkowej z jabłowa.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3