KSK Noteć Inowrocław utrzymała się w pierwszej lidze!

Redakcja
Łukasz Ratajczak i Bartosz Pochocki byli najlepszymi zawodnikami Noteci
Koszykarze KSK Noteć Inowrocław pokonali akademików z Katowic w decydującym spotkaniu fazy play out pierwszej ligi. Wygrali tym samym walkę o utrzymanie się w rozgrywkach.

KSK NOTEĆ - AZS AWF 84:71

Kwarty: 24:16, 21:20, 19:15, 20:20

KSK NOTEĆ: Ratajczak 14, A. Filipiak 9, Michałek 8, Adamczewski 6, S. Sroczyński 3 oraz Pochocki 27 (2), Maciejewski 9, Wierzbicki 4 (1), Dusiło 2, Kozłowski 2.
AZS AWF: Gospodarek 23 (3), Nowak 19 (1), Szczypka 9 (1), Grzegorzewski 9 (1), Piotrkowski 0 oraz Leszczyński 5 (1), Kołakowski 3 (1), Kozak 3, Kujon 0, Kurdubski 0, Migała 0.

Stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 3:2 dla Noteci.

Kujawianie prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Świetnie rozpoczęli mecz. W 4. minucie wygrywali 7:0. Kluczowa dla losów decydującej potyczki była pierwsza kwarta, w której podopieczni Łukasza Żytki zwyciężyli 24:16.

W kolejnych częściach powiększali przewagę (64:45), głównie za sprawą świetnie dysponowanych Bartosza Pochockiego i Łukasza Ratajczaka. Nerwowo zrobiło się w 35. min. (70:64), ale na nic więcej inowrocławianie nie pozwolili przeciwnikom.

W przyszłym sezonie nadal będą występowali na parkietach pierwszej ligi. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowic spadł do drugiej ligi.