KSK Noteć oddaliła się od utrzymania w rozgrywkach

Redakcja
KSK Noteć Inowrocław remisuje z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 1:1 po dwóch meczach walki o utrzymanie się w pierwszej lidze. Dominik Fijałkowski

KSK NOTEĆ - AZS AWF 76:80 (15:25, 22:18, 21:13, 18:24)
KSK NOTEĆ: Ratajczak 21 (1) i 10 zb., Adamczewski 13 (3) i 5 zb., A. Filipiak 13 (1), 7 as, 5 prz., S. Sroczyński 6 i 5 zb., Wierzbicki 4 (1) i 6 zb. oraz Pochocki 12 (1), Michałek 7 i 7 zb., Dusiło 0, Kozłowski 0, Maciejewski 0.
AZS AWF: Gospodarek 16 (1), Nowak 14 (1) i 6 zb., Grzegorzewski 13 (2), Piotrkowski 7 i 6 zb., Szczypka 7 (2) oraz Leszczyński 16 (2), Kołakowski 4 i 5 zb., Kozak 3 (1) i 5 zb., Kujon 0, Kurdubski 0, Migała 0.

Inowrocławianie na własne życzenia przegrali pierwszy mecz z zespołem z Katowic. Nie potrafili utrzymać koncentracji przez całe 40 minut. Dobrze rozpoczęli spotkanie (12:6), ale od stanu 15:15 stracili 12 punktów z rzędu (15:27).

Dość szybko odrobili straty (33:33), głównie za sprawą świetnie dysponowanego Ratajczaka (9/13 z gry). Niestety, ponownie przydarzył im się zły fragment gry w obronie (37:43). W 4. kwarcie kujawscy gracze zagrali agresywnie w defensywie. Przechwytami popisywał się Filipiak, a skuteczność odzyskał Adamczewski.

Noteć prowadziła już 68:59, ale błyskawicznie roztrwoniła przewagę (70:73). Na 90 sekund przed końcową syreną ino-wrocławianie wygrywała 76:73, ale ostatni fragment przegrali 0:7. Kluczowa okazała się "3" Grzegorzewskiego (76:77). W odpowiedzi z dystansu spudłował Adamczewski, a rzutami wolnymi wynik ustalili Szczypka i Gospodarek.

KSK NOTEĆ - AZS AWF 78:68 (19:22, 19:15, 21:10, 19:21)
KSK NOTEĆ: Ratajczak 25 (1) i 7 zb., Adamczewski 11 (3) i 9 zb., Pochocki 10, A. Filipiak 9 (1), 4 as., 4 zb., Wierzbicki 3 oraz Michałek 11 i 6 zb., Kozłowski 5 (1), Maciejewski 2 i 5 zb., Dusiło 2, S. Sroczyński 0.
AZS AWF: Gospodarek 22 (3), Nowak 14 i 9 zb., Grzegorzewski 9 (1) i 5 zb., Szczypka 3 (1) i 4 as., Piotrkowski 2 oraz Kozak 6 (2), Kołakowski 6 i 8 zb., Leszczyński 3 (1) i 4 zb., Kolenda 3, Kurdubski 0, Migała 0.
Stan rywalizacji o utrzymanie do 3 zwycięstw: 1:1.

Druga potyczka była wyrównana tylko w 1. połowie (38:37).przerwie dominowali koszykarze z Kujaw (21:10 w 3. kwarcie). Ponownie znakomite zawody rozgrywał Ratajczak (9/16 z gry), którego doświadczenie w decydujących meczach sezonu jest ogromnie przydatne. Po zmianie stron skuteczny był także Adamczewski (11 pkt.).

Kolejne dwa mecze w Katowicach (16 i 17.04). Ewentualne piąte spotkanie w Inowrocławiu (20.04).