https://pomorska.pl
reklama

KSK Qemetica Noteć Inowrocław - MKKS Żak Koszalin. Setka była blisko

Dariusz Knopik
KSM Qemetica Noteć Inowrocław znowu wygrywa w swojej hali
KSM Qemetica Noteć Inowrocław znowu wygrywa w swojej hali Dominik Fijałkowski
W 26. kolejce 1. Ligi KSK Qemetica Noteć Inowrocław podejmowała MKKS Żak Koszalin. Gospodarze, którzy zajmują czwarte miejsce w tabeli byli faworytami w spotkaniu z rywalem, który jest dopiero czternasty w ligowej stawce.

KSK Qemetica Noteć Inowrocław - MKKS Żak Koszalin 93:85

Kwarty: 31:25, 21:20, 24:19, 17:21.

KSK: Robak 23 (3), Washington 23 (3), Rompa 10, Sobiech 9, Malesa 4 - Harris 9, Ulczyński 8, Samolak 3 (1), Wyszkowski 2, Filipiak 2, Marcinkowski 0.

MKKS: Lewandowski 20 (4), Dymała 20, Maciejak 10 (2), Pluta 6 (1), Janczak 2 - McMurray 12 (2), Kunc 9 (3), Smarzy 6 (2), Kopycki 0.

Inowrocławianom nie szło w ostatnich meczach rozgrywanych u siebie. Przegrali dwa z trzech, a przypomnijmy, że wcześniej byli niepokonani w swojej hali. Chcieli więc wrócić do zwycięstw jako gospodarze.

Gospodarze zaczęli bardzo ofensywnie. Atakom przewodził Piotr Robak, który w pierwszej kwarcie uzbierał aż 14 punktów, co stanowiło prawie połowę dorobku całego zespołu!

Zobaczcie także

W 14. minucie przewaga Noteci zmalała do trzech punktów (38:35) po celnych trójkach zawodników z Koszalina. Jednak po chwili odpowiedzieli Jakub Ulczyński i Darrell Harris. Jednak większej przewagi nie udało wypracować.

Dopiero w trzeciej kwarcie, głównie po rzutach Jamesa Washingtona, udało się odskoczyć od rywala (68:54). To był kluczowy fragment dla losów meczu, bo od tej chwili inowrocławianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Kibice dopominali się o zdobycie 100 punktów, ale to się nie udało.

W następnej kolejce KSK zagra na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław. Mecz zaplanowano 26 lutego o godz. 17.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Magazyn Gol24: Kadra pod lupą, przed meczem z Mołdawią

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Kolizja w Bydgoszczy z uczestnikiem zlotu miłośników motocykli Harley-Davidson

Kolizja w Bydgoszczy z uczestnikiem zlotu miłośników motocykli Harley-Davidson

Kryształy PRL w cenie złota. Tyle kosztują w 2025 roku popularne misy i wazony

Kryształy PRL w cenie złota. Tyle kosztują w 2025 roku popularne misy i wazony

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska