Łuczniczka Bydgoszcz przegrała drugi mecz w Plus Lidze! [wideo]

Dariusz Knopik
Przyjęcie zagrywki było najsłabszym elementem bydgoskiego zespołu w meczu przeciwko AZS Politechnice Warszawskiej Dariusz Bloch
W 2. kolejce Plus Ligi Łuczniczka Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z AZS Politechniką Warszawską 0:3. To druga porażka bydgoskiego zespołu w bieżącym sezonie.

ONICO AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA - ŁUCZNICZKA 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)
ONICO: Kwolek 8, Kowalczyk 7, Filip 15, Łapszyński 13, Wrona 8, Zagumny 2, Olenderek (libero) oraz Samica.
Punkty: atak - 39, blok - 9, zagrywka - 5, po błędach rywali - 22.
ŁUCZNICZKA: Jurkiewicz 5, Szczurek 1, Katić 2, Sacharewicz 7, Filipiak 12, Yudin 8, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Gromadowski 1, Sieńko 2, Rhonka 1, Nowakowski 1.
Punkty: atak - 31, blok - 5, zagrywka - 4, po błędach rywali - 18.

Bydgoszczanie słabo weszli w mecz. Mieli problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem skutecznym ataków. Szybko zaczęły rosnąć straty (1:5), których w ciągu całego seta nie udało się zniwelować, a co gorsza jeszcze rosły (3:8, 7:13, 15:22). Zawodnicy Łuczniczki dodatkowo popełniali dużo prostych błędów, szczególnie w zagrywce.

Druga partia była podobna. Goście szybko stracili kilka punktów z rzędu (2:6) i potem musieli gonić wynik. Nie udało się im zbliżyć do warszawian mniej niż na 2 punkty. Nie mieli pomysłu jak powstrzymać ataki Michała Filipa, który w tym secie zdobył aż 6 punktów, a na dodatek ponownie oddali rywalom aż 9 "oczek" po swoich błędach.

Jedynie poczatek trzeciego seta dawał nadzieję na to, że bydgoszczanie będą w stanie nawiązać walkę z przeciwnikami. Siatkarze Łuczniczki objęli prowadzenie 5:4 (po raz pierwszy w meczu!). Wtedy nastąpił najlepszy fragment w ich wykonaniu. Po serii dobrych zagrywek Piotra Sieńko i udanych kontrach Bartosza Filipiaka oraz Mateusza Sacharewicza wygrywali 9:5. Niestety, po chwili po serii błędów zawodnicy Łuczniczki roztrownili przewagę, a potem ponownie tracili punkty seriami i po niespełna półtorej godziny zanotowali drugą z rzędu porażkę.