Mieszkańcy rezygnują z blokady Drogi Łąkowej w Grudziądzu

  Mieszkańcy rezygnują z blokady Drogi Łąkowej w Grudziądzu

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy rezygnują z blokady Drogi Łąkowej w Grudziądzu

  ©Google street view

  Na wtorek mieszkańcy zapowiadali blokadę Drogi Łąkowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że do blokady nie dojdzie. To pokłosie spotkania mieszkańców z Szymonem Gurbinem, wiceprezydentem Grudziądza.
  Mieszkańcy rezygnują z blokady Drogi Łąkowej w Grudziądzu

  ©Google street view

  - Wiceprezydent sporo nam obiecał. Niektórzy uwierzyli w te obietnice, ale ja nie – mówi Tadeusz Szynert, który chciał blokować ulicę. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj. - Na razie rezygnujemy z blokady, ale to nie znaczy, że nie będę działał dalej – zapowiada.

  Przypomnijmy, że mieszkańcy Drogi Łąkowej spotkali się z wiceprezydentem Gurbinem w piątek.
  - Wśród przedstawianych przez mieszkańców postulatów znalazło się: zainstalowanie odcinkowego pomiaru prędkości, zamontowanie barierek na skraju chodnika dla bezpieczeństwa pieszych, zwiększenie częstotliwości kontroli prędkości pojazdów przez patrole policji oraz możliwość zwrócenia się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przekierowania ruchu samochodów ciężarowych na most autostradowy – wylicza Beata Adwent, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

  Co na to Szymon Gurbin? - Wiceprezydent poinformował o planowanym na czerwiec kompleksowym remoncie ulicy od Ronda gen. Władysława Andersa do ul. Cegelnianej. Ustalono również że o wszelkich decyzjach i planowanych działaniach na ul. Droga Łąkowa mieszkańcy będą informowani na bieżąco – odpowiada Beata Adwent. I dodaje: - Zdania mieszkańców w sprawie planowanej blokady ulicy były podzielone.

  Ponadto obiecano mieszkańcom, że miasto oraz policja przychylą się do ich wniosku o wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości. Decyzję w tej sprawie podejmie jednak Inspektor Transportu Drogowego. - Policja zadeklarowała również zwiększenie ilości patroli ruchu drogowego – uzupełnia Beata Adwent.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Smaki Kujaw i Pomorza

  1 3 »