reklama

MISTRZOWIE AGRO Prestiżowe nagrody dla rolników, sołtysów i gospodyń. Znamy zwycięzców!

Akcja specjalna MISTRZOWIE AGRO Zaktualizowano 
W piątek, 18 października rozpoczął się ogólnopolski finał wielkiego plebiscytu MISTRZOWIE AGRO. Głosowanie potrwa do czwartku, 7 listopada do godz. 21. W plebiscycie zostaną przyznane tytuły Rolnik Roku Polski, Gospodyni Roku Polski, Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Polski, a także Sołtysa Roku Polski i Sołectwo Roku Polski. Prestiżowe tytuły i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą.
KLIKNIJ i sprawdź wyniki w głosowaniu ogólnopolskim

KLIKNIJ i zobacz aktualne wyniki głosowania:

Rolnik Roku
Sołtys Roku
Koło Gospodyń Wiejskich Roku

____________________

KLIKNIJ i sprawdź wyniki głosowania w etapie powiatowym:

Rolnik Roku
Sołtys Roku
Koło Gospodyń Wiejskich Roku

____________________

Liderów rankingów odwiedzamy z kamerą!Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej" to najważniejsze wydarzenie w branży agro w naszym województwie i jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w Polsce. Co roku w październiku eksperci, naukowcy, przedstawiciele władz i rolnicy spotykają się w Bydgoszczy, aby dyskutować o najważniejszych problemach i wyzwaniach w rolnictwie. W szkoleniach i panelach bierze udział mnóstwo rolników, a w głównej debacie m.in. ministrowie rolnictwa - urzędujący oraz jego poprzednicy.

Co roku w ramach imprezy wręczane są nagrody Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Prestiżowe tytuły są przyznawane zarówno w konkursie przez kapitułę, jak i w plebiscycie głosami mieszkańców kujawsko-pomorskich wsi.

- Nominacje kandydatów do nagród zgłaszają partnerzy i patroni akcji - organizację rolnicze i wiejskie oraz samorządy - mówi Przemysław Durczak, dyrektor marketingu "Gazety Pomorskiej". - Jednak zgłoszenia mogą przesyłać także mieszkańcy sołectw z całego województwa.

Tegoroczna edycja naszego plebiscytu rolniczego i sołeckiego będzie wyjątkowa, ponieważ będzie ona częścią wielkiej, ogólnopolskiej akcji MISTRZOWIE AGRO. Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną nagrodzeni na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zwycięzcy z Kujaw i Pomorza, oprócz wojewódzkich tytułów i nagród, zdobędą awans do ogólnopolskiego finału, w którym będą walczyć o zwycięstwo w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe. Uroczyste wręczenie ogólnopolskich laurów odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy - jednej z największych wystaw rolniczych w Polsce.

Patroni i partnerzy plebiscytu

Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej" co roku odbywa się pod honorowym patronatem Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Partnerem strategicznym Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej" i związanych z nim konkursu i plebiscytu jest Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Współorganizator:
Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa w Minikowie

Partnerami są także:

► Przeczytaj wywiad z dr Aleksandrą Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego m.in. o bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych

 • Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • Krajowe Forum Samorządowe
 • Okręgowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego

Patronami ogólnopolskiego plebiscytu MISTRZOWIE AGRO są:

 • Adam Nowak - Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej
 • Wiktor Szmulewicz - Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych

Organizatorami plebiscytu MISTRZOWIE AGRO są ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie w Polsce.

Plebiscyt - trzy kategorie i trzy etapy głosowania

Najpierw przyjmowane będą nominacje do nagród, które będą zgłaszać partnerzy i patroni akcji, dziennikarze "Gazety Pomorskiej", a także mieszkańcy kujawsko-pomorskich wsi.

Listę nominowanych do nagród kandydatów opublikowaliśmy w piątek, 23 sierpnia. Tego dnia rozpoczęło się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostały przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu trwało do środy, 18 września.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 20 września wszystkich laureatów z powiatów zaprezentujemy w magazynowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" i rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji. Będzie ono trwało do poniedziałku, 30 września. Laureaci z powiatów będą w nim walczyć o wojewódzkie tytuły i nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej".

Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w każdej kategorii plebiscytu będą dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczystą gala rozdania ogólnopolskich nagród w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do czwartku, 7 listopada. Podobnie, jak przy awansie z powiatu do wojewódzkiego etapu akcji, finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2019, Sołtys Roku Polski 2019 i Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2019. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je też zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach.

Konkurs - dodatkowe nagrody kapituły dla rolników i sołtysów

W województwie kujawsko-pomorskim, niezależnie od prowadzonego głosowania, w którym laureaci zostaną wybrani głosami mieszkańców naszego województwa, dodatkowe nagrody Rolnik Roku i Sołtys Roku zostaną przyznane także przez fachową kapitułę. Zaproszenie do przystąpienia do konkursu otrzymają także rolnicy i sołtysi nominowani i zgłoszeni do udziału w plebiscycie, a nagrody dla zwycięzców zostaną wręczane podczas Gali Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej".

Wojewódzka gala plebiscytu podczas VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"

Laureaci z każdego powiatu, w każdej z trzech kategorii plebiscytu (rolnicy, sołtysi oraz koła gospodyń wiejskich) otrzymają zaproszenia na Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej", które odbędzie się 11 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. W ramach imprezy odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów i medali dla laureatów z powiatów. Zwycięzcy wojewódzkiego finału plebiscytu odbiorą nagrody na głównej scenie podczas wieczornej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej".

Obszerną relację z Forum Rolniczego i uroczystości wręczenia nagród w plebiscycie zamieścimy w gazecie, a w naszym serwisie internetowym opublikujemy galerie zdjęć i rozmowy wideo ze zwycięzcami.

Zobacz galerię zdjęć z V Forum Rolniczego w 2018 roku

V Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej" w 2018 roku - galeria zdjęć

_______________________

Ogólnopolska gala finałowa plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2019

Ogólnopolskie nagrody w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO zostaną wręczone w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To jedna z największych imprez rolniczych w Polsce odbywająca się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałków województw oraz licznych organizacji branżowych.

Można tam zobaczyć ofertę wystawców z kraju i zagranicy, najnowocześniejszy sprzęt – maszyny i urządzenia rolnicze oraz środki do produkcji rolnej. Nowością przyszłorocznej edycji będzie uruchomienie salonu narzędzi i części zamiennych oraz salonu techniki leśnej. Tegoroczną edycję w lutym 2019 r. odwiedziło blisko 30 tysięcy zwiedzających z terenu całej Polski. Podczas imprezy odbywa się cykl premier produktowych maszyn i urządzeń rolniczych, kilkanaście konferencji i seminariów tematycznych.

Czytaj więcej o imprezie na stronie internetowej Centralnych Targów Rolniczych

Specjalny dodatek MISTRZOWIE AGRO

Już sam udział w plebiscycie pozwoli nominowanym kandydatom na przedstawienie swoich dokonań i działalności, a dla gospodarstw agroturystycznych będzie świetną okazją do promocji. W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na naszych fanpage'ach na Facebooku.

Po uroczystej gali podczas VI Forum Rolniczego do całego nakładu "Gazety Pomorskiej" dołączymy specjalny dodatek "MISTRZOWIE AGRO", w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu w każdej kategorii z każdego powiatu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku oraz na antenach lokalnych rozgłośni radiowych.

Ważne terminy

 • Nominacje kandydatów do udziału w plebiscycie będziemy przyjmować do 6 września.
 • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w piątek, 23 sierpnia i potrwa do 18 września, do godz. 22:00.
 • Do etapu wojewódzkiego awansują zwycięzcy z każdego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
 • Wojewódzki etap głosowania rozpocznie się w piątek 20 września i potrwa do 30 września, do godz. 22.
 • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
 • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do czwartku, 7 listopada do godz. 21.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Kategoria ROLNIK ROKU

Rolnicy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Rolnika Roku w powiecie
 • zaproszenie na VI Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej"
 • dyplom i medal wręczany podczas uroczystości zorganizowanej w ramach Forum

 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Rolnik, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku Kujaw i Pomorza 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wieczornej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"
 • nagrodę finansową w wysokości 7000 złotych

 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie pod Warszawą, gdzie odbędzie się ogólnopolska gala plebiscytu
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Rolnicy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas wieczornej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"
 • nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych i 3000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

Rolnik, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 10 000 złotych

Rolnicy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 6000 złotych i 4000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria SOŁTYS ROKU

Sołtysi, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Sołtysa Roku w powiecie
 • zaproszenie na VI Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej"
 • dyplom i medal wręczany podczas uroczystości zorganizowanej w ramach Forum

 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołtys, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołtysa Roku Kujaw i Pomorza 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wieczornej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"
 • nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie pod Warszawą, gdzie odbędzie się ogólnopolska gala plebiscytu
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołtysi, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas wieczornej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"
 • nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

Sołtys, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołtysa Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Sołtysi, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU

Koła gospodyń, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku w powiecie
 • zaproszenie na VI Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej"
 • dyplom wręczany podczas uroczystości zorganizowanej w ramach Forum
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Koło gospodyń wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Koło Gospodyń Wiejskich Roku Kujaw i Pomorza 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wieczornej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"
 • nagrodę w postaci profesjonalnego filmu prezentującego koło, publikacji filmu w serwisie www.pomorska.pl i promocji filmu na Facebooku
 • voucher o wartości 3000 złotych na zakup sprzętu RTV lub AGD

 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Koła Gospodyń Wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane na scenie podczas wieczornej Gali VI Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej"
 • vouchery na zakup sprzętu RTV lub AGD o wartości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu wojewódzkim kół gospodyń wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Koła Gospodyń, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Informacji o akcji udzielają:
Karolina Jasińska
tel. 510 026 903
(pn-pt w godz. 9-16)
e-mail: karolina.jasinska@polskapress.pl

Regulamin plebiscytu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3