Młodzicy Twardych Pierników Toruń w najlepszej czwórce w kraju!

Ekipa Marka Ziółkowskiego już wywalczyła miejsce w najlepszej czwórce w Polsce.
Ekipa Marka Ziółkowskiego już wywalczyła miejsce w najlepszej czwórce w Polsce. Sławomir Kowalski
Minimalna porażka w ostatnim meczu w grupie nie zaszkodziłą torunianom. W weekend 14-latkowie z Torunia zagrają o medal.

Torunianie na otwarcie turnieju w hali "Spożywczaka" zmierzyli się z głównym kandydatów do złota, WKK. Spisali się bardzo dobrze. Gdyby nie gorsza inauguracyjna kwarta, to niespodzianka była możliwa.

Wrocławianie w całym meczu oddali aż 88 rzutów, z tego aż 45 z dystansu. Czterokrotnie trafił Marcin Kaszowski, który z 16 punktami był najskuteczniejszym graczem meczu. Torunianom ta sztuka udała się tylko dwa razy, ale nie to zdecydowało o porażce. Nasi koszykarze zaliczyli aż 36 strat, o 14 więcej od WKK.

W tej sytuacji bardzo ważny był wczorajszy mecz z La Basket Warszawa, bo porażka praktycznie przekreślała szansę gospodarzy na półfinał. Mecz był niesamowicie zacięty. Przez trzy kwarty żaden zespół nie potrafił wypracować większej przewagi, choć częściej prowadzili rywale. Kluczowy był początek ostatniej kwarty, który Twarde Pierniki wygrały 10:0 (48:40 w 35. minucie).

W ostatnim meczu w grupie torunianie zmierzyli się z Zastalem Zielona Góra. Po bardzo zaciętym boju wygrali rywale jednym punktem, a zadecydowała o tym trzecia kwarta. W ogólnym bilansie małych i dużych punktów drugie miejsce przypadło torunianom.

W sobotę w półfinale (a więc stawką będzie przynajmniej srebro) o godz. 15.30 Twarde Pierniki zagrają z Kasprowiczanką Ostrów. W drugiej parze (17.45) zmierzą się WKK Wrocław i Jagiellonka Warszawa.

WKK Wrocław - Twarde Pierniki 58:46 (20:8, 10:13, 18:12, 10:13)
Twarde Pierniki: Jagodziński 10, Ciemiński 7 (1), Gliszczyński 5 (1), Hirsz 4, Lambarski 4 oraz Krużyński 7, Kociuba 6, Szumański 2, Paluch 1, 14 zb., Zdrojewski 0, Kaniewski 0, Korpalski 0.

Twarde Pierniki - La Basket 56:48 (8:10, 7:8, 23:22, 18:8)
Ciemiński 15, 12 zb., Jagodziński 11, Gliszczyński 11, Krużyński 8, Kociuba 6, Szumański 2, Paluch 1, 20 zb., Labarski 0, Zdrojewski 0, Kaniewski 0, Hirsz 0

Zastal - Twarde Pierniki 59:58 (12:17, 17:14, 12:5, 18:22)
Twarde Pierniki: Ciemiński 19, Jagodziński 4, Lambarski 0, Hirsz 0, Gliszczyński 0 oraz Krużyński 15, Kociuba 12, Paluch 5, 13 zb., Szumański 2, Kaniewski, Zdrojewski 0, Korpalski 0.

W innych meczach: grupa A: La Basket - Zastal 58:53, Zastal - WKK 40:85, WKK - La Basket 72:35; grupa B: Kasprowiczanka Ostrów - Siódemka Trefl Sopot 55:38, Jagiellonka Warszawa - MKS Wodzisław Śląski 73:66, Trefl - Jagiellonka 46:81, MKS - Kasprowiczanka 50:48, MKS - Trefl 73:48, Kasprowiczanka - Jagiellonka 65:57.