Konkurs ma powodzenie. Tegoroczna edycja była już czwartą z kolei. Można było wykazać się wiedzą o baśniach lub samemu chwycić za pióro. W tym roku do rywalizacji stanęli uczniowie z 10. szkół w regionie, którzy przyjechali do Karolewa z Koronowa, Tucholi, Pruszcza, Kotomierza, Borówna, Dobrcza, Serocka i Łowinka. Bydgoszcz reprezentowała młodzież z Zespołu Szkół nr 8.
Koronowo rozbiło bank
58 osób przystąpiło do testu wiedzy o baśniach, który poprzedził konkurs literacki. Bezkonkurencyjni okazali się w tej dziedzinie uczniowie SP nr 2 w Koronowie, którzy zgarnęli dla siebie całe podium. Pierwszego miejsca gratulowano Natalii Wicichowskiej. Gratulacje za drugie odbierała Martyna Lustig, a za trzecie Oliwia Kowalska.
Jury przyznało też wyróżnienia. Trafiły one do Zofii Seweryn z SP w Pruszczu, Natalii Plewińskiej z SP w Kotomierzu, Mai Jakoby, reprezentantki SP w Serocku oraz do Martyny Mamel, uczennicy SP nr 2 w Koronowie.
115 osób sięgnęło po pióra, by napisać baśń, której tematem przewodnim, wylosowanym rok wcześniej, był „czas”.
Baśnie warte nagrody
Wśród uczniów klas 4 i 5 SP jury najwyżej oceniło pracę Anny Murat, uczennicy ZS nr 8 w Bydgoszczy. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki pow. świeckiego: Wiktoria Gadek z SP w Pruszczu i Róża Kosz z SP Łowinku. Wyróżniono Magdalenę Wnęk z Serocka i Amelię Modlisz z Kotomierza.
Bardzo wyrównany poziom wykazali uczniowie klas 6. Jury miało problem ze wskazaniem zwycięzców stąd nagrody ex aequo. Ostatecznie pierwszym miejscem podzielili się: Marta Lustig z Koronowa i Ziemowit Mierzwa z Borówna. Drugie miejsce przypadło: Emilii Grochowskiej z Serocka i Natalii Wicichowskiej z Koronowa. Z kolei trzecia nagroda trafiła do Agaty Spicy z Tucholi, uczennicy SP nr 2 i do Martyny Dadak, reprezentantki SP w Borównie.
W tej kategorii wyróżniono: Wiktora Urowskiego, ucznia SP nt 1 w Tucholi, Szymona Murata (ZSZ nr 8 w Bydgoszczy) i Nelę Jasnoch (SP nr 2 w Tucholi).
W ostatniej kategorii – klasy 7 i 8 triumfowali: Filip Stachecki z SP w Pruszczu (I miejsce), Hubert Mitkowski z Koronowa i Nadia Szymańska, uczennica SP nr 1 w Tucholi (II miejsce) oraz Martyna Skorupa z Pruszcza i Zofia Szukaj z SP w Dobrczu (III miejsce). Gratulujemy!
Taniec, poezja i teatr
Wydarzenie okraszono występami.
- Maturzystka Joanna Witkowska tańczyła walca z Łukaszem Żydowiczem, absolwentem szkoły w Karolewie. Zaprezentowano trzy wybrane konkursowe opowieści. Nie zabrakło też poezji oraz nastrojowej muzyki, której dźwięki zabierały uczestników do magicznej krainy baśni - relacjonuje Anna Ligman, wychowawczyni klasy III technikum, która przygotowała uroczystość.
To Cię może również zainteresować
Jak dowiadujemy się - był też czas na zwiedzanie szkoły i występ teatralny uczniów z SP w Serocku, którzy pod opieką Elżbiety Zmarzlak przedstawili pantomimy: „Kot w butach” i „Śpiąca królewna”. Wylosowano też temat baśniowego konkursu za rok. Jest nim „las”.
Niedługo do Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie znów zjadą goście. Bo w maju w placówce odbędą się uroczystości i zjazd absolwentów z okazji 100-lecia szkolnictwa rolniczego na Pomorzu i Kujawach oraz 55-lecia funkcjonowania szkoły rolniczej w gminie Dobrcz. Bo zanim edukację przeniesiono do Karolewa uczniowie wiedzę zdobywali w Bydgoszczy, w gmachu dawnego niemieckiego seminarium nauczycielskiego przy ul. Bernardyńskiej 6.
