Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza 2016. Te parówki nie mają E. Głosujcie! [wyniki]

(d-ka)
Nadesłane
Władysławowo nie wchodzi w nowinki zastępujące mięso.

Masarnia Władysławowo Zawistowski koło Łabiszyna powstała 25 lat temu, jako firma rodzinna, opierając się na wieloletnim doświadczeniu w branży mięsnej braci Romana - jej założyciela.

Trzodę tej rasy hodują w Chomętowie

Produkowała i wciąż produkuje wysokiej jakości wyroby wędliniarskie i podrobowe według tradycyjnych receptur z naturalnymi przyprawami. Nigdy nie wchodziła w nowinki zastępujące mięso dla obniżenia ceny. Bum rynkowy chemii w wyrobach przeczekała kilka lat na specjalizacji - "Tylko wyroby podrobowe" (też według starych receptur). Dowodem są wyróżnienia i nagrody z tamtych lat. Dziś wykorzystuje w produkcji tylko wysokiej jakości mięsa, na przykład wieprzowinę puławską. Trzodę tej rasy hoduje w Chomętowie Sławomir Homeja. To mięso bez GMO, którego jednak na rynku wciąż brakuje. Takie mięso to inaczej tucz bez GMO, a jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, warto zajrzeć na stronę www.wieprzowinapulawska.pl.

W produktach z Władysławowa coraz rzadziej są też jakiekolwiek chemiczne dodatki, nawet stosowaną przez branżę peklo-sól firma stara się zastąpić zwykłą solą, a dla smaku dodaje jedynie naturalne przyprawy dokładnie tak, jak to jest w przypadku parówek bez E zgłoszonych do naszego plebiscytu. Parówki w przeszło 90 procentach składają się z wysokiej jakości mięsa, wolne są od azotanów, azotynów czy fosforanów. Parówki bez E zaprzeczają więc powszechnej opinii o parówkach mówiącej o tym, że powstają one z mięsa kiepskiej jakości i rozmaitych chemicznych dodatków, czego z powodu mocnego rozdrobnienia surowca, czyli homogenizacji konsument i tak nie widzi.

Są w elitarnej grupie

Parówki opuszczające małą, rodzinna masarnię we Władysławowie, gdzie produkuje się wciąż wędliny według tradycyjnych receptur, nie kryją takich niespodzianek, dlatego są doskonałe dla dzieci oraz wszystkich tych osób, które poszukują wyrobów wolnych od chemii, wysokiej jakości. Od 2015 roku firma należy do elitarnej grupy Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze - aż 6 jej wyrobów zostało oznaczonych tym godłem. Na przestrzeni lat wyroby masarni otrzymywały liczne wyróżnienia i nagrody. Najbardziej prestiżowe to znak jakości Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Poznaj Dobrą Żywność, nagrody i wyróżnienia w konkursach wędliniarskich podczas targów Polagra-Food, Hity Kujaw i Pomorza. Smażonka z Władysławowa zdobyła II miejsce w kategorii Przebój Wędliniarski Roku 2016.

Chcą Państwo oddać głos na parówki z Władysławowa? Można wysłać SMS na 72355 wpisując w nim treść: MIW.3 (kategoria "Mięso i wędliny").

TUTAJ SĄ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska