Nesta Mires Toruń rozbita w ostatniej tercji w Sosnowcu

Torunianie kolejną szansę na zwycięstwo będą mieli już w niedzielę.
Torunianie kolejną szansę na zwycięstwo będą mieli już w niedzielę. Sławomir Kowalski
Torunianie trzy razy obejmowali prowadzenie w Sosnowcu, ale to gospodarze na koniec cieszyli się z efektownego zwycięstwa.

[b]ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - NESTA MIRES TORUŃ 9:4 (2:2, 2:1, 5:1) [/b]
Bramki: 0:1 Fraszko - Wiśniewski, Kuchnicki (3), 1:1 Markowski - Jaros, Rutkowski (5), 1:2 Kukuszkin (11), 2:2 Rehak - Bernat (14), 2:3 Żyliński - Pieniak, Dzięgiel (33), 3:3 M. Kozłowski - Bernat, Rehak (35), 4:3 Rutkowski - Jaros (40), 5:3 Jaros - Markowski, Andrejkiw (45), 6:3 Jaros - Jaskólski (48), 7:3 Kozłowski (50), 7:4 Kasztanow - Sarsok, Chrzanowski (55), 8:4 Rehak - Jaros, Kruczek (58), 9:4 Mikulczyk (60)

NESTA MIRES: Plaskiewicz - Żyliński, Lidke, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Huzarski, Heyka, Kasztanow, Sarsok, Dołęga - Skólmowski, Chrzanowski, Pieniak, Dzięgiel, Winiarski - Husak, Wiśniewski, Kuchnicki, Fraszko.

Do 35 minuty torunianie mogli śmiało myśleć o pierwszym w dolnej szóstce zwycięstwie. Trzy razy obejmowali prowadzenie, choć najdłużej prowadzili jedynie 3 minuty po trafieniu Siergieja Kukuszkina w 11. minucie.

Ostatnia tercja to już pogrom. W 48. minucie po raz szósty został pokonany Michał Plaskiewicz i zastąpił go Krzysztof Bojanowski. Rezerwowy bramkarz skapitulował już po kilkudziesięciu sekundach i strzale Marcina Kozłowskiego.

W niedzielę Nesta Mires zagra na wyjeździe z SMS U20 Sosnowiec.

W innych meczach: górna szóstka: Cracovia - Ciarko Sanok 4:1, Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 5:1. Dolna szóstka: Orlik Opole - SMS Sosnowiec 4:, Polonia Bytom - Naprzód Janów 3:1.