Nesta Mires Toruń wciąż bez punktu na swoim lodzie

Torunianie na własnym lodowisku przegrali mecze z Podhalem, Cracovią i teraz Orlikiem Opole. Sławomir Kowalski
Trzeci mecz na Tor-Torze i trzecia porażka. Tym razem lepszy od beniaminka ekstraklasy okazał się Orlik Opole.

Nesta Mires Toruń - Orlik Opole 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Bramki: 0:1 Cichy - Szczechura (7), 0:2 Koralenko - Kostek (11), 1:2 Kuchnicki - Wiśniewski (16), 1:3 Szczechura - Sordon (38), 2:3 Huzarski (39), 2:4 Cichy - George (47), 2:5 Fabry (56)
NESTA MIRES: Plaskiewicz - Huzarski, Zacharenka, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Lidke, Żyliński, Dzięgiel, Strużyk, Dołęga - Kamko, Skólmowski, Husak, Kuchnicki, Wiśniewski - Heyka, Mądrowski, Winiarski, Chrzanowski, Pieniak.

Orlik wcześniej przegrał tylko jeden mecz i przyjechał na Tor-Tor w roli faworyta. Opolanie dominowali w 1. tercji, w której strzelili dwa gole. Pod koniec gospodarzom udało się zdobyć kontaktową bramkę.

Torunianie długo utrzymywali dystans jednego gola. Kluczowe okazało się drugie trafienie Amerykanina Michaela Cichego. Piątego gola Orlik strzelił, gdyNesta Mires wycofała bramkarz w końcówce.

W ostatniej tercji posypały się kary, a na koniec doszło do bójki z udziałem m.in. Marcina Wiśniewskiego.

W innych meczach: GKS Tychy - Unia Oświęcim 7:0, Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 3:4 (dogr.), Polonia Bytom - SMS U20 6:1, JKH Jastrzębie - Cravovia 1:3, TatrySki Podhale Nowy Targ - Ciarko Sanok 6:3.

1. GKS Tychy 7 15 41:16
2. TatrySki Podhale 6 15 31:8
3. Orlik Opole 6 15 33:11
4. Unia 7 15 23:21
5. Cracovia 6 14 32:14
6. JKH GKS 6 11 18:12
7. Ciarko PBS Bank 6 9 15:18
8. Polonia 6 9 28:20