https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie zapomnijcie - jest takie święto: Niezapominajki! - przypominają organizatorzy konkursu w Topólce

Gminny Ośrodek Kultury ogłosił konkurs "Niezapominajka. Okazją jest święto polskiej muzyki i plastyki oraz Święto Niezapominajki, które przypada 15 maja.

Tegoroczny konkurs plastyczny polega na wykonaniu pracy przestrzennej, obrazującej oczywiście niezapominajkę. Cel konkursu to zaprezentowanie własnych wyobraźni związanych z kwiatem Niezapominajki, rozwój umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na artystyczne aspekty życia.

Ledwo miną święta wielkanocne, i już możemy szykować się do kolejnego świętowania - majowego! Bogaty program przygotowały Osięciny

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony jest 15 maja, a przypomnijmy, że święto to zapoczątkował redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski. Dlaczego niezapominajka? Przecież w maju nie brakuje kwitnącej konkurencji, a jednak ta skromna, niewymagająca niezapominajka budzi wyjątkowe skojarzenia. Przypisuje się jej symbol miłości i dobrych życzeń.

Święto Niezapominajki zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka oraz przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Dobrze że swoje święto obchodzi w tym samym dniu co święto Polskiej Muzyki i Plastyki bo przecież była natchnieniem nie jednego poety i malarza.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Prace należy przygotować do 24 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce. Oceni je jury, będą nagrody.

Flash INFO, odcinek 10- najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska