Niedziele handlowe w październiku 2018. Kiedy dokładnie przypadają niedziele handlowe? W które niedziele w październiku będzie można zrobić zakupy, a kiedy trzeba będzie zaplanować je wcześniej?

Październik jest kolejnym miesiącem, w którym obowiązuje zakaz handlu w niedziele, zgodnie z ustawą. W myśl przepisów, w 2018 roku zakaz handlu w niedziele obowiązuje we wskazane w ustawie dni, co do zasady - zakupy można bez przeszkód robić tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w które sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.

Jednak już od przyszłego roku wolna od zakazu handlu będzie tylko jedna niedziela w miesiącu, docelowo ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele.


Zakaz handlu a zakupy w sieci

W które niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu w październiku? Chcesz wiedzieć, gdzie zrobić zakupy w niedziele z zakaz handlu w październiku? Lista sklepów, które będą otwarte pomimo zakazu handlu w niedziele - poniżej.

Sprawdźcie, w które niedziele w październiku będzie obowiązywał zakaz handlu

W październiku 2018 wypadają cztery niedziele. Sklepy będą zamknięte w dwie niedziele:
PAŹDZIERNIK

  • 14 października
  • 21 października

Oznacza to, że zakupy bez problemów będziemy mogli zrobić w dwie niedziele: 2 października i 28 października.

Pełną listę niedziel, w które obowiązuje zakaz handlu znajdziesz tutaj: Sklepy zamknięte w niedziele 2018 [KIEDY, DATA, LISTA]

Sklepy otwarte pomimo zakazu handlu w niedziele:

W dni z zakazem handlu zakupy możemy zrobić między innymi w aptekach i na stacjach benzynowych. Otwarte będą także mniejsze osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie właściciel.

Szansą na zrobienie zakupów w niedziele z zakazem handlu może być wybranie się do sklepu ABC. Ta sieć sklepów reklamuje się bowiem jako sklepy otwarte we wszystkie niedziele. Również sklepy Żabka znalazły sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę - pracują teraz jako placówki pocztowe. Decyzję o godzinach otwarcia podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki.