Oddział chirurgii dziecięcej we włocławskim szpitalu będzie...

  Oddział chirurgii dziecięcej we włocławskim szpitalu będzie zawieszony?

  Zdjęcie autora materiału
  Małgorzata Goździalska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Oddział chirurgii dziecięcej we włocławskim szpitalu będzie zawieszony?

  ©wa

  Jeśli Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku nie znajdzie specjalistów, to 1 kwietnia oddział chirurgii dziecięcej będzie zawieszony.
  Oddział chirurgii dziecięcej we włocławskim szpitalu będzie zawieszony?

  ©wa

  Powodem tej decyzji są braki kadrowe. Za mało jest specjalistów! Ci którzy mają umowy ze szpitalem, pracują w niepełnym czasie pracy. Kończy się tez umowa z kierownikiem oddziału chirurgii dziecięcej. I na razie nie ma szans na jej przedłużenie.

  - Cały czas szukamy specjalistów i nie składamy broni - zapewnia Marek Bruzdowicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. - Jestem w kontakcie z wojewódzkim konsultantem do spraw chirurgii dziecięcej, rozmawiałem w sprawie wsparcia naszego oddziału z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu. Szukamy rozwiązania sytuacji.

  Jeśli jednak oddział chirurgii dziecięcej zostanie zawieszony, to we włocławskim szpitalu nadal pozostanie poradnia chirurgii dziecięcej. Rozwiązaniem rozważanym przez dyrekcję jest również tzw. chirurgia jednego dnia. Wówczas część przypadków mogłaby być na miejscu operowana.

  - Będziemy też starać się wzmocnić lekarzy dyżurujących w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym o chirurga dziecięcego - dodaje dyrektor Bruzdowicz.

  Po ewentualnym zawieszeniu oddziału 1 kwietnia, we włocławskim szpitalu pozostaną dwa oddziały dziecięce ogólne. Dzieci będą mogły także uzyskać pomoc w zakresie ortopedii, bo i taki oddział jest we Włocławku.

  Najbliżej Włocławka oddziały chirurgii dziecięcej są w Toruniu i Płocku.


  Flash Info odcinek 5 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej