Oficjalnie. Maciej Glamowski kandydatem na prezydenta...

  Oficjalnie. Maciej Glamowski kandydatem na prezydenta Grudziądza. Zaprezentował też swoją drużynę [zdjęcia, wideo]

  (PA)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Menadżer z wrażliwością społeczną - takim chcę być prezydentem Grudziądza, deklarował Maciej Glamowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na
  1/22

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Bilski

  - Menadżer z wrażliwością społeczną - takim chcę być prezydentem Grudziądza, deklarował Maciej Glamowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której oficjalnie potwierdził swój start w wyborach samorządowych w wyścigu o urząd prezydenta Grudziądza. Zostali także zaprezentowani kandydaci na radnych z komitetu wyborczego Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski. Wśród nich znane twarze. M.in. Działacze społeczni, nauczyciele, sportowcy, grudziądzki himalaista, dotychczasowi radni.
  - Mam silne przygotowanie i doświadczenie menadżerskie, by pokierować miastem. Ale uważam, że dobry prezydent to także osoba, która potrafi słuchać i rozmawiać z mieszkańcami. Wiem, że jestem właśnie takim człowiekiem - zaznacza Maciej Glamowski.

  Decyzję o tym, że będzie ubiegał się o prezydenturę Grudziądza podjął także po tym, gdy udało się skompletować - jak mówi Maciej Glamowski - silną drużynę. - Wśród nas są osoby, które mają swoje pasje, marzenia, które chcą zmieniać nasze miasto na lepsze - podkreśla Maciej Glamowski.

  Na listach radnych wystartują m.in. Lech Flaczyński (grudziądzki himalaista), Zofia Chlebowska (działaczka społeczna), Michał Wróbel (trener bramkarzy Olimpia Grudziądz), Róża Lewandowska ( szefowa ZNP Grudziądz), Kamila Melkowska (nauczyciel I LO), Maciej Gburczyk (muzyk).  O powstaniu komitetu wyborczego Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski mówi Szymon Gurbin ze Stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz. - To trzy elementy. Pierwszy reprezentuje struktury SLD w osobie Łukasza Kowarowskiego, drugi to Obywatelski Grudziądz, czyli stowarzyszenie założone przez Macieja Glamowskiego i przeze mnie, ruch miejski powstały w kontrze do tych rzeczy, które działy się w mieście, a się z nimi nie zgadzaliśmy. Trzecia część: Maciej Glamowski, czyli kandydat na prezydenta Grudziądza.

  - Każda z organizacji zachowuje swoją tożsamość - zaznacza Maciej Glamowski.

  Łukasz Kowarowski, radny z SLD: - Przez ostatnie lata, zwykle w sprawach miejskich mówiliśmy jednym głosem. Biorąc pod uwagę naszą współpracę na gruncie Rady Miejskiej Grudziądza uznaliśmy, że warto spróbować i utworzyć lokalny komitet z myślą o mieszkańcach Grudziądza. To był jeden z celów, który nam przyświecał. Poza tym rozmawiając z mieszkańcami czy to lider Obywatelskiego Grudziądza czy ja często spotykaliśmy się z sugestiami, by iść razem w wyborach, abyśmy mogli zdobyć jak największą ilość mandatów w Radzie Miejskiej.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (118)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (118) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej